×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Šoka terapija slimnīcām (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nacionālais veselības dienests (NVD), kam jāapsaimnieko medicīnai piešķirtā nauda, neraugoties uz to, ka pacientu skaits nesarūk, iecerējis nākamgad samazināt ārstu un medicīnas māsu skaitu slimnīcu uzņemšanas nodaļās, kā arī speciālistu skaitu traumpunktos. Par to liecina NVD vēstule Latvijas Slimnīcu biedrībai ar klāt pievienotajām skaitļu tabulām.

Ņemot vērā valdības pieņemtos noteikumus, reģionālo slimnīcu uzņemšanas nodaļās visu diennakti ir jābūt pieejamiem septiņiem ārstiem, savukārt lokālajās slimnīcās – ne mazāk par trim ārstiem. Uzņemšanas nodaļās strādā arī medicīnas māsas un māsu palīgi. NVD ierēdņu aprēķini rāda, ka, piemēram, Ziemeļkurzemes un Jēkabpils reģionālo slimnīcu uzņemšanas nodaļām 2016. gadā plānots piešķirt uz pusi mazāku naudas summu nekā šogad. 2015. gadā Ventspils un Jēkabpils slimnīcas saņēma 744 tūkstošus eiro par 31,5 ārstu un medicīnas māsu slodzēm, bet 2016. gadā naudas summu plānots sarucināt līdz 356 000 eiro par 15,8 slodzēm.

NVD sūtījums ir satricinājis daudzus mediķus, un, ja to pieņems, tad vairāku slimnīcu uzņemšanas nodaļas vairs nespēs strādāt diennakts režīmā.

Visu rakstu lasiet 24. novembra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Tāpēc…. Visiem uz totālu streiku!!!!!!

  2. Pilnīgs stulbums. Tie, kas tur NVD sēž reāli barojas no mūsu darba, viņus tas neskar. Tikai ,tad kad kādam augsta ”čina” priekšniekam kāds rads vai pats saslimst , mums no vadības tiek dota komanda ka ir ieradies īpašs pacients. Visiem jāsmaida un visam jabūt kārtībā. Laikus tiek gatavotas luksus palātas un nodaļas vadība nezin kā vien ieziepēties. Nodaļā jārāda seja ka mūs neskar nekādas problēmas jo citādi būs problēmas no slimnīcas vadības utt… Ja godīgi reizēm par to aizdomājos- vai tik slimnīcu vadības cenšoties parādīt ,ka pie mums jau viss kārtībā paši mazliet neveicina šo situāciju – ir dzirdēti gadījumi,ka dakteri skrien uz aptieku par savu naudu iepirkt iztrūkstošos materiālus, – priekšniecībai nav jāzin , ka mums ir problēmas. Ja kadam no šiem priekšniekiem kā vienkāršajam mirstīgajam būtu jāizsēz garās uzņemšanas rindas un jāguļ aukstajās palatās , par ko ļoti šaubos jo 100% jau laikus tiek visi informēti, ka bus prioritārais pacients, tad varbūt kaut kas mainītos uz labu. Smieklīgi , runā ka trūkst medmāsu- redz ka vairs netrūks!!! Ir varianti mācities valodas- meitenes – mūs Vācija vai Norvēgija gaida!

  3. Nācās pieredzēt tuva cilvēka smagu slimību, kad saskāros gan ar valsts, gan privātās medicīnas pakalpojumiem, un jāsaka, ka tas ir ārprāts … valsts sektorā tiešām strādā gudri un labi ārsti, apkalpojošais personāls, bet.. viss ir STĀVGRŪDĀM pilns – ar pacientiem, ar darbu, ar atbildību, kad reāli ne tam ārstam, ne personālam, NAV LAIKA!!!!! Viss ir skrienot, garāmejot, bet pacientam, un arī piederīgajiem, gribas būt svarīgam, gribas to cerību, attieksmi, jo tas dod ārkārtīgi daudz. Bet sapratām – valsts sektorā tā nebūs, jo – ir tā, kā ir. Savukārt privātajā sektorā mums tika veltīts laiks, kurā varējām komunicēt ar ārstu, noskaidrot visu un vļ vairāk, sazināties ārpus vizītes. Jā, par to maksāju, bet – ne tik daudz, lai to nevarētu atļauties, un šis laiks un kvalitāte, kādu saņēmām, bija tieši tas, kas pacientam nepieciešams – tas deva cerību, spēku un ticību, un tas bija vissvarīgākais. Man ir ļoti žēl, ka valsts sistēmā ir tā, kā ir, ka nekad nekam nav naudas, ka šie cilvēki, kas tur strādā, par savu entuziasmu un slodzi tur saņem smieklīgi maz. Jo tādu darbu var strādāt tikai entuziasts. To nevar darīt dēļ naudas, tam ir jābūt sirdī. Vai kaut ko reformējot un saīsinot, kāds kaut ko iegūs? Tās dažas ietaupītās minimālās algas? Kas mums šeit ir svarīgi – cilvēki, vai imitācija tam, ka uz kāda rēķina skaitās, ka dzīvojam taupīgi?

  4. Mans ieteikums- tauta saudzējat savu veselību!

  5. Nu kārtējo reizi – nomazinās ka tos, kas pelna 360 uz papīra, un būs BAIGAIS ietaupījums budžetā, bet tai pat laikā piesolīs nopirkt kādus bezjādzīgi dārgus braucamos vai tml. nevajadzīgi ieguldīt, lai nepieciešamības gadījumā kāds varētu doties palīgā no sazin kurienes (kam gan nav nekāda jēga). Šai zemē nav loģikas. Strādāju gan citā sistēmā, bet vēži tie paši. Vai kāds kādreiz uzklausīs arī tos, kas tur strādā, vai tikai sēdēs pie galda un bakstīs ar pirkstu kartē, neko nesajēdzot no tā, kā tās lietas notiek dabā???

  6. Pilnīgs murgs! Pirms vairākiem gadiem strādāju reģionālajā slimnīcā uzņemšanā. Jau toreiz nakts maiņas nedēļas nogalēs bija murgs- divas māsas uz visu uzņemšanas nodaļu. Ja ienāk vairāki smagi pacienti – skaiti “ennik-bennik” kuram iet palīgā, ja paveicas- atskrien ārsta palīgs no traumpunkta. Tagad būs vēl grūtāk?

  7. laukos jau tā nav mediķu,vai tad kas mainīsies?

  8. pareizi! un par ietaupito naudu uzcelt jaunu modernu morgu 3000 vietam

  9. Jāslēdz visas slimnīcas un jāatstāj tikai NVD un ministrija. Kurš izdzīvos,tas izdzīvos,būs dabīgā atlase kā džungļos.

Draugiem Facebook Twitter Google+