Ekonomika
Bizness

Šokējoši materiāli par “Rimi” zīmola olām 15

Foto “Tušti narvai”

Šodien Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācija “Tušti narvai” publicējusi šokējošus video materiālus no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiek pārdotas arī Latvijā ar “Rimi” privāto preču zīmi, informē biedrība “Dzīvnieku brīvība”.

Dokumentālie materiāli ir iegūti 2017.gada vasarā vistu fermās Ausienišķu un Kaušēnu ciematos. Videomateriālos ir redzamas dējējvistas ar apspalvojuma trūkumu, ievainojumiem un parazītiem, kā arī nāves gadījumi fermā.

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” skaidro, ka materiāli publicēti ar mērķi pievērst patērētāju un pārtikas ražotāju uzmanību apstākļiem vistu fermās, kurās olas ražo sprostu sistēmās.

“Šī nav pirmā reize, kad Latvijas patērētāji sastopas ar smagām dzīvnieku labturības problēmām, kas saistās ar dējējvistu turēšanu sprostu sistēmās. Šī tipa ražotnes nespēj nodrošināt dzīvniekiem piemērotus dzīves apstākļus, tāpēc sociāli atbildīgi uzņēmumi visā pasaulē atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas,” norāda organizācijas “Dzīvnieku brīvība” vadītājs Aivars Andersons. “Aicinām Latvijas uzņēmējus, kuriem rūp pircēju vērtības, sociālā atbildība un dzīvnieku labturība, izslēgt no savām piegādes ķēdēm sprostos dētas olas.”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” izvietojusi petīciju vietnē http://rimi.olucena.lv, kur ikviens var parakstīt aicinājumu “Rimi” atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības. Biedrības pārstāvji norāda, ka šāds solis ļautu “Rimi” rādīt priekšzīmi ētiskas un sociāli atbildīgas uzņēmuma politikas jautājumos.

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA “Rimi Latvia” plāno izvērtēt situāciju par tajā tirgotajām vistu olām, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāve Inga Bite.

Bite norādīja, ja Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Tušti narvai” otrdien publicētie video materiāli par vistu turēšanas apstākļiem Lietuvas dējējvistu fermās ir patiesi, tad “Rimi Latvia” kā sociāli atbildīgam mazumtirgotājam tie nav pieņemami. “Mēs veiksim pārrunas ar mūsu piegādātāju, kurš ražo olas vienā no ražotnēm, izpētīsim situāciju un pārbaudīsim ražošanas apstākļus,” sacīja “Rimi Latvia” pārstāve.

Viņa skaidroja, ka svarīgi ņemt vērā to, ka piegādātājs paralēli sadarbības līgumam ar “Rimi Latvia” ir parakstījis arī uzņēmuma iniciēto Ilgtspējas pielikumu, kas attiecas arī uz piegādātāja atbildību par dzīvnieku labturību.

LA.lv