×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. augusts, 2017
Drukāt

Šokējoši materiāli par “Rimi” zīmola olām (15)

Foto "Tušti narvai"Foto "Tušti narvai"

Šodien Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācija “Tušti narvai” publicējusi šokējošus video materiālus no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiek pārdotas arī Latvijā ar “Rimi” privāto preču zīmi, informē biedrība “Dzīvnieku brīvība”.

Dokumentālie materiāli ir iegūti 2017.gada vasarā vistu fermās Ausienišķu un Kaušēnu ciematos. Videomateriālos ir redzamas dējējvistas ar apspalvojuma trūkumu, ievainojumiem un parazītiem, kā arī nāves gadījumi fermā.

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” skaidro, ka materiāli publicēti ar mērķi pievērst patērētāju un pārtikas ražotāju uzmanību apstākļiem vistu fermās, kurās olas ražo sprostu sistēmās.

“Šī nav pirmā reize, kad Latvijas patērētāji sastopas ar smagām dzīvnieku labturības problēmām, kas saistās ar dējējvistu turēšanu sprostu sistēmās. Šī tipa ražotnes nespēj nodrošināt dzīvniekiem piemērotus dzīves apstākļus, tāpēc sociāli atbildīgi uzņēmumi visā pasaulē atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas,” norāda organizācijas “Dzīvnieku brīvība” vadītājs Aivars Andersons. “Aicinām Latvijas uzņēmējus, kuriem rūp pircēju vērtības, sociālā atbildība un dzīvnieku labturība, izslēgt no savām piegādes ķēdēm sprostos dētas olas.”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” izvietojusi petīciju vietnē http://rimi.olucena.lv, kur ikviens var parakstīt aicinājumu “Rimi” atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības. Biedrības pārstāvji norāda, ka šāds solis ļautu “Rimi” rādīt priekšzīmi ētiskas un sociāli atbildīgas uzņēmuma politikas jautājumos.

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA “Rimi Latvia” plāno izvērtēt situāciju par tajā tirgotajām vistu olām, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāve Inga Bite.

Bite norādīja, ja Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Tušti narvai” otrdien publicētie video materiāli par vistu turēšanas apstākļiem Lietuvas dējējvistu fermās ir patiesi, tad “Rimi Latvia” kā sociāli atbildīgam mazumtirgotājam tie nav pieņemami. “Mēs veiksim pārrunas ar mūsu piegādātāju, kurš ražo olas vienā no ražotnēm, izpētīsim situāciju un pārbaudīsim ražošanas apstākļus,” sacīja “Rimi Latvia” pārstāve.

Viņa skaidroja, ka svarīgi ņemt vērā to, ka piegādātājs paralēli sadarbības līgumam ar “Rimi Latvia” ir parakstījis arī uzņēmuma iniciēto Ilgtspējas pielikumu, kas attiecas arī uz piegādātāja atbildību par dzīvnieku labturību.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Lielai dalai cilveku trukst zinasanu par partikas produktu izcelsmi, tiem kuriem skiet ir etiski est putnu olas vismaz vajadzetu zinat, ka sprostu olas ir netikai vardarbigos apstaklos turetas vistu olas, bet tiek barotas ar lielu daudzumu antibiotiku, vistas ir slimas, biezi turpat ari nomirst un citas vistas tas aped. Kas nonak Jusu organisma?

 2. Ta ir jūsu burvīgā RIMI superīgā kvalitāte. Lidlā sprostos turētu vistu olas nepārdod. Austrijā vispār vistas dzīvo tikai vai stallī uz grīdas vai bio, tas ir ārā staigājošās.

 3. Atrada vienu grēkāzi… Šādus video varētu sataisīt gandrīz visās vistu lielfermās, kas nav bioloģiski sertificētas. Un var būt arī atsevišķās bio fermās (tas gan ir iespējams tikai, ja īpašnieks ir attiecīgā resora valdošās partijas biedrs).

 4. Hm. Dīvaina loģika dzīvnieku aizstāvjiem. Tā vietā, lai runātu par apstākļu uzlabošanu vistu fermās viņi runā par sprostos dētu olu aizliegšanu. Vēl lielāks efekts būtu, ja lielveikalu ķēdēm neļautu tirgot preci ar savu logo. Tas jau ir īstais cēlonis visam, jo lielveikali nopiež cenas ražotājiem. Savkārt ražotājs meklē risinājumus, ka tomēr kaut ko nopelnīt. Un lūk gala rezultāts – slimas vistas. Ar lielveikaliem jācīnās, nevis ar sprostiem.

 5. Nekad nepērku šos “basic” vai ‘speciāli pēc rimi vai maxima pasūtījuma” produktus, pat piena produktus nē. Neiztur termiņus, arī kvalitāte izpaliek. labāk piemaksāju dažus sant. , bet vēlos pirkt Latvijas vai arī citas valsts preci, (ar salasāmu ražotāja nosaukumu) bez “starpniekiem” …

 6. Vot nje ponjal,ta dzīvniekus cirkā nedrīkst rādīt,ta olas krīt no gaisa,nevis no vistas…Zakoļebaļi tie visi,maigi sakot,bagātie kas aiz garlaicības nodarbojas ar dzīvnieku labturību!!!Man ir jābaro sava ģimene,pašam arī gribas ēst,tak,kādas ir algas?!Ergo,Es pērku to ko varu nopirkt,Jautājums,kas man ir svarīgāks – vai Es pabarošu ģimeni,sevi tai skaitā,vai visu garlaicības mākto bagātnieku izklaides?!

  • Antiñ,pagaidi vien analízu rezultàtus,kas tai olàs un vistàs ieksà.No brínumiem mati izkritís un gadi saísinàsies.Pamēgini,bez kímijas pa 3 mèn.càli dabút lídz kaujamam broileram.Vai cauru gadu nodèjusos vistu pie dzívíbas noturèt bez antibiotikàm un hormonpreperàtiem.Labu ēstgribu,kamer nezini ko èd.

  • Antinam un parejiem hotentotiem,sada attieciba pret dzivniekiem ir pieradijums jebkadas intelegences trukumam.Novelu jums ,lietojot produktus no sadu cilveces atkritumu fermam,nospragt tada pasa nave ka sis vistas un citi dzivnieki .

 7. tā mocīt vistas.Kaut kas šausmīgs. Viss-vairs nevienu olu nepērku veikalā-tikai no zemniekiem.

  • Olas vispār nav veselīgas cilvēka organismam. Nevajag pirkt nevienu.

   • Sa-prātiņ, nāc mājās! Atbildēt

    Šeit var skaidri redzēt ka izvēršas olu nelietošana – akūtā stulbību drukāšanā,bet ko var gribēt no vegāna… Olas viens no veselīgākajiem produktiem.

   • tu,vismaz,palasi ko saka ārsti!Sen jau viena ola dienā nav kaitīga!Varbūt,arī divas…Ārsti ir tādi paši šarlatāni kā meteorologi,ar retiem izņēmumiem.Pieredze rāda!

   • Cilvēks ar SAPRĀTU . Atbildēt

    Ko JŪS te visi taisāt vētru ūdens glāzē, TAS VIS IR ĻOTI LIELS BIZNES, un ar to mums visiem ir jārēķinās, vis ir atkarīgs no katra paša saprāta, ko var ēst, ko nevajadzētu ēst . Šo vistu audzēšanas procesu ļoti labi pārzinu, jo 74 gadā strādāju lielākajā LATVIJAS putnu fabrikā, un šādus skatus redzēju ļoti bieži, un šie slimie, un beigtie putni vienkāši tika sadedzināti, samalti kaulu miltos, un izbaroti dzīvajām vistām, un tā rodās kanibāli būros, kas turpina plosīt šīs pusplikās savainotās vistas .Gudri cilvēki protams saprot ,ka stresā audzēts putns, un izdētā ola nevar būt sevišķi veselīgs pārtikas produkts, jo tiek vēl barots ar visādām piedevām ,un no ARZEMĒM ievestās modificētās barības .Un lai nemēģina kāds gudrinieks apstrīdēt, ka mums LATVIJĀ neieved modificētu lopbarību ,jo pirms vairākiem gadiem no LIEPĀJAS ostas vedām modificēto lopbarību ,kuras bija paredzētas pēc izrakstītajiem dokumentiem vest uz IGAUNIJU , tika pārakstītas , un izkrautas šeit pat LATVIJAS lopbarības pārstrādes uzņemumos, SECINĀJUMUS izdariet paši, KĀPĒC MĒS LATVIJAS IEDZĪVOTĀJI BIEŽI SLIMOJAM AR ĻAUNDABĪGIEM AUDZĒJIEM UN NEĀRSTĒJAMĀM SLIMĪBĀM .Paskatieties sev apkārt ko dara ar saviem bērniem ļoti daudzi jaunie neizglītotie vecāki, kuri burtiski savus bērnus indē, un padara slimus, un tad paši brīnās no kurienes vis rodās??? LŪK TĀDA IR MŪSDIENU REALITĀTE .

  • Būtu jau labi no zemniekiem pirkt, tikai tās zemnieku cenas neiepriecina. Naturāls produkts, roku darbs, mļe…, uzliek 500 eur gabalā un tad brīnās un ņerkst ka visi ēd leišu un poļu olas..

Draugiem Facebook Twitter Google+