×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Šokējošs video: Rīgas cirkā atklāj ļoti vardarbīgu dresētāju (24)

Kadrs no videoKadrs no video

Šobrīd Rīgas cirkā uzstājas bēdīgi slavenā dresētāja Natālija Berežko, kuras vardarbība pret dzīvniekiem ir fiksēta šokējošos video materiālos, vēsta LTV1 raidījums “Kultūršoks”.

Tajos redzams, kā Natālija Berežko sit pērtiķīti ar steku pa galvu un vardarbīgi grūž ar seju pret arēnas apmali, kā arī asistē otram dresētājam, kurš sit, žņaudz un met pret grīdu pērtiķus Džoniju un Kuzju.

Dzīvnieku tiesību organizācijas “Vita” aktīvistei pirms pāris gadiem izdevies slepeni nofilmēt, kā dresūru laikā Sanktpēterburgas cirkā tiek nežēlīgi sisti dažādi cirka dzīvnieki.

Vienā no video materiāliem redzams, kā dzīvnieku dresētāja Natālija Berežko sit pērtiķīti ar steku pa galvu un grūž ar seju pret arēnas apmali.

Citā video redzams, ka Natālija Berežko kā asistente palīdz dresētājam Muratam Abdulajevam, kurš nežēlīgi apietas ar pērtiķiem Džoniju un Kuzju. Par katru neveiksmīgu trika izpildi vai nepakļaušanās mēģinājumu iebiedētie pērtiķīši tiek slānīti ar steku, dauzīti pret zemi, sisti pa seju un žņaugti.

LTV1 raidījuma “Kultūršoks” žurnāliste Gunta Gaidamaviča atklājusi, ka šokējošajos videomateriālos redzamā dresētāja Natālija Berežko ar tiem pašiem dzīvniekiem šobrīd piedalās Rīgas cirka izrādē “Gigantisko strūklaku šovs”.

“Šis nav pirmais gadījums, kad Rīgas cirkā uzstājas dresētāji, kuri ir pieķerti vardarbībā pret dzīvniekiem. Pieķerto dresētāju vārdi parasti ir mainīti vai netiek izpausti, lai apgrūtinātu viņu atpazīšanu,” saka organizācijas “Dzīvnieku brīvība” vadītājs Aivars Andersons.

“Taču pat ignorējot varmācīgo dresūru, dzīvnieku turēšanas apstākļi cirkā nespēj nodrošināt viņu vajadzības un sagādā tiem ciešanas.”

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir informējis organizāciju “Dzīvnieku brīvība”, ka četri pieaugušie lāči, kas šobrīd tiek izmantoti izrādē “Gigantisko strūklaku šovs”, Rīgas cirka aizkulisēs ikdienā tiek turēti 1,5×1,2 m metāla režģu sprostos. Ir zināms, ka pieaudzis lācis mēdz sasniegt 2,5 m garumu. Izrādē tiek izmantoti arī deviņu makakas pērtiķi, kurus ikdienā tur tukšos 1,2×0,8 m sprostos, kā arī 14 kaķi un seši suņi.

Jau ziņots, ka PVD nesen vērsies Zemkopības ministrijā, rosinot mainīt pastāvošo normatīvo regulējumu un aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā. Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Paņemt pātagu un zvetèt pa nagiem tai .. kamēr nagi ir nost.Un tā direktore sen viņu uz Sibīriju vajadzēja izsūtīt.

 2. Vai die, vai die! Ārprāāāc! Barbari! Mērkaķīti – ar steku!? Aizliegt – uz visstingrāko! Ar steku var tikai Grantiņu …

 3. Istos vardus davai surp!!

 4. Es vēl saprotu, ka dresētājam jābūt skarbam pret lāčiem, tīģeriem, jo tie ir plēsēji un tikai tad klausīs dresētāju, ja sapratīs, ka tasirvarenāks. Taču mazos dzīvniekus tik sadistiski mocīt kā šos pērtiķēnus, tas ir prātam neaptverami. Vai tiešām Neviens nevar reāli sodīt šādus dresētājus un dzīvniekus aizstāvēt?

 5. Kādi asinskāri fantazētāji “aizstāv dzīvniekus” !!
  CIRKA ĒKAS KĀROTĀJI UZDARBOJAS PILNĀ SPARĀ !!!
  Ar Maskavas troļļu metodēm.

 6. Berežko un Abdulajevu,abus vajag iegrušt vienā būri ,tad redzēs,kurš kuru pirmais sāks sist un grauzt,tas būtu labāks šovs,nekā mocīt dzīvniekus.Sen jau bija jāaizliedz tā dzīvnieku spīdzināšana.
  Kaut vecākiem pietiktu prāta nevest savus bērnus uz šīm dzīvnieku spīdzināšanas ,,izrādē”.

 7. dabā nav nežēlīgāka radījuma par cilvēku, šitos dersētājus vajag palaist džungļos tikai ar saviem nagiem un zobiem, tad lai dresē tur

 8. Man cirks patīk no bērnības un bérniem arí.Găju un ieśu uz cirku, man tá dzívnieku brālíba kaut ar veciem sazin no kurienes filmētiem video un saviem piketiem nevieš ne mazãko uzticību.

 9. Piem., tīģeru svītrainie kažoki neļauj saskatīt zilumus zem tiem. Nabaga zvērus sit un dursta ar metāla nūjām. Arī izrādes laikā šāds duramais ir dresetājam rokā, un zvērs zina, kas viņu sagaida mazākās nepaklausības gadijumā. Un otrādi – pusbadā esošais dzīvnieks dabū gabaliņu gaļas, kad verdziski izpildījis to, ko dīdītājs no viņa prasa.

 10. viniem nabadziniem tak laikam visi zobini par izrauti ,lai neiekostu zveeru varmaakaam ,,,,

 11. ellē to rīgas cirku ! tāds mēsls viņš palicis ! pirms diviem šķiet gadiem biju savu trīsgadigo aizvedis . un nožēloju ! jocīgi uzvedās tur viņi ! beigu iznāvienā iznāca vieni .. ! tieši ta ! vīrieši saģērbušies kleitās un ar pupiem ! un laizījās ! skatītāji bij šokā ! nekur nebij teikts par ko tādu .. gājienu ! nekad vairs nebraukšu uz rīgas cirku ! nepatīkama ,nolaista vieta !

 12. Vispirms vajadzētu RŪPĪGI PĀRBAUDĪT šos FAKTUS !!!
  Tie “dzīvnieku mīlētāji” var būt arī bezkaunīgi MELĪGI !!!

 13. Šo barbarisko iestādi ir jāslēdz. Tā ir daļa no PSRS kultūras, nevis Latvijas.

 14. Cirka vadība ir malači. Izklaidē latvijas iedzīvotājus ar trenkātiem dzīvniekiem. Kas var būt izklaidējošāks. VĒL zemāku klasi nevar piedāvāt?

 15. Kur skatās dzīvnieku policija !!!!!!!!!! tai dresētājai pašai vajadzetu 100 sitieni ar dzeloņdrāti !!!!

 16. BOIKOTS! Cilvēki, neejiet uz cirku! Vispār! Tā ir dzīvnieku mocīšana. Neviens nav devis cilvēkam tiesības paverdzināt! Nebūs pieprasījuma, nebūs arī tik nežēlīga piedāvājuma. Cirkā var uzstāties tikai tas , kurš to vēlas. Dzīvnieki to NEVĒLAS!

Draugiem Facebook Twitter Google+