×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Šoks par ASV bruņoto spēku gatavības līmeni (17)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss

ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss pirmdien paziņoja, ka ir “šokēts” par ASV bruņoto spēku slikto gatavības stāvokli, kas ir sekas ilggadīgiem budžeta ierobežojumiem.

“Es atvaļinājos no dienesta trīs mēnešus pēc sekvestrācijas stāšanās spēkā,” viņš norādīja ASV Kongresa apakšpalātas Pārstāvju palātas Bruņoto spēku komitejai, atsaucoties uz automātisko izdevumu samazināšanu.

“Pēc četriem gadiem es atgriezos [Aizsardzības] ministrijā, un es biju šokēts par redzēto kaujas gatavību,” piebilda ministrs.

“Neviens ienaidnieks kaujaslaukā nav izdarījis tik lielu kaitējumu mūsu bruņoto spēku gatavībai kā sekvestrācija,” uzsvēra Matiss.

Matiss uzrunāja likumdevējus, cenšoties iegūt papildu informāciju par ASV prezidenta Donalda Trampa rosināto 2018.gada budžetu.

Aizsardzības ministrija ir lūgusi 574 miljardu dolāru lielu vispārējo aizsardzības izdevumu piešķiršanu, kā arī vēl papildu 65 miljardus karadarbības operācijām.

Rosinātais palielinājums par vairāk nekā 50 miljardiem dolāru jeb 10% pārsniedz 2017.gada militāros izdevumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. asv kaujas gataviba Atbildēt

  vienmer bijusi zema, un naudas daudzums to nu nekādi neietekmē. naudas daudzums nosaka cik moderni bruņoti, neviss armijas standartus.
  asv ātra reaģešana skautās ka 5 dienu laikā ir spejigi pamast bāzi, salidzinājumam krievu armijā kaujas kolonnā bāze jāpamet 45 minutes pēc trauksmes izsludināšanas. uz sauszemes karot asv armija vispār prncipā neprot. viņu ierastā taktika ir no gausa visu nolidzināt un kad nekas dzīvs vairs nav palicis, tad sūta armiju….jā tas ir pat ļoti dārgi, jo aviācija ir praktiski dārgākā pozicija armijā atiecigi to tiešām ietekmē naudas trūkums
  bet nu visa tā muldešana ir tikai lai armijai naudu vairāk izsistu. tramps jau solija militārajai rupniecibai ka būs pasutijumi, tagad atlicis senatorus piespiest naudu izsniegt

  • ……krievu armijā kaujas kolonnā bāze jāpamet 45 minutes pēc trauksmes izsludināšanas……
   Kādēļ gan ne 45 sekundēs.Ja jau muldēt ,tad ar vērienu.
   ……viņu ierastā taktika ir no gausa visu nolidzināt un kad nekas dzīvs vairs nav palicis, tad sūta armiju….
   Tā ir tieši rusņas armijas taktika,’Čečenija un Sīrija,Daunbasa lidosta.

   • un nezini tad paklusē. 45 sekundēs jāapģērbjas un ierindā jānostājas bija:) man bija jādien trešajā ešalonā 30-40 km no robežas un 45 minutes ir laiks kādā uzbrūkoš pretinieks var sasniegt bāzi (pirmais ešalons uz robežas lidz 15 min, 2 ešalons lidz 30 min un tad sākas reālas kaujas darbibas ) 45 minutes bija jāpaspēj salādet mašīnās visu iedzivi, ieročus municiju, iedarbināt un izbraukt no garāžām visu tehniku un sastāties kolonnā, tikmer paraleli no mājām jau oficieri ierodas un var sākt kustet. to dreseja vairākas reizes gadā pa nopietnam. visi jau stroibatā nedieneja, bija ari aktīvas un kaujaspējigas armijas daļas:) robežsardzei teikim vispār bija jāuzsāk kauja no gultas izlecot. tāpec ari nāk smiekli par asv ātrās reaģešanas standartiem. kamer viņi reāģē, tikmer viss jau sen ir beidzies

    • Par tām 45 minūtēm vari stāstīt savam kaķim.Jebkurš kurš dienējis pad.armijā,par tādu muldēšanu tev ģīmī iespļaus.Pakazuha vēl nav kaujas gatavība. Paprasi jefiņ tiem kas dienējuši cik % tehnikas nosprāga pat neizkustoties no vietas.Kā pirms trauksmes zoļļuki gulēja neizģērbušies,lai trauksmes gadījumā iekļautos tajās 45 sekundēs,kuru nepieciešamību pat visstulbākais zampoļits nespēja izskaidrot.

     • Nē, mums arī bija, kā cilvēks austāk raksta – pēc 45 min. jau krāvāmies ešelonā uz dzelzsceļa.
      Un tiešām to trenēja vairākas reizes gadā. Un tas ir pilnībā reāli – automātu un veščmešoku neviens neaizmirsa un kas zaldātam vairāk pieder?

  • Uz sauszemes viņi nespēj tikt galā pat arābiem. Bet no gaisa nespēj tikt galā ar krievu pretgaisa sistēmām, kuras ir 2 galvas priekšā visām esošajām.. Jautājums- kam un par ko mēs atdodam miljonu dienā, ja skaidri saprotam, ka krievija netaisās mums uzbrukt?

   • Kā tu zini, ka netaisās? Un ja taisītos, diez vai viņi tevi iepriekš brīdinātu…

   • ….. nespēj tikt galā ar krievu pretgaisa sistēmām,…
    Idiot,savas slapjās fantāzijas sagrāva “tomahawk”,kuri apspēlēja vaņku PGS kā mazus bērnus.

 2. Nu, jāāāā… Šī ir tā varenā armija, aiz kuras pakaļas slēpjas mazais latviešu nacistiskais vaukšķis, kurš visu laiku provocē Krieviju. Jauki!

  • «Народ, что ненавидит волю, обожает рабство, любит цепи на своих руках и ногах,
   грязный, физически и морально готовый в любой момент угнетать все и вся».
   И. Шмелев

  • Un kā tev krievu pakaļā,sučka,Silti un komforti?

  • Amerikas standartos nav paredzēta kara darbība savā teritorijā, ieskaitot kara bāzes. Piecas dienas faktiski domātas sākt kara darbību jebkurā zemeslodes punktā.

 3. Es kaut kā neiuztvēru loģiku šai rakstā.

 4. Budžets viņu armijai tājau lielāks nekā visas pasaules militārais budžets kopā ņemts… Tur problēma korupcijā un ēnainā tā izmantošanā… financējot terorismu pasaulē nepietiek varbūt kautkam citam… Turklāt Amerikāņi karo tikai naudas dēļ.. varbūt tieši tādēļ gatavība riskēt viņiem ir diezgan zema, tā nav Krievija kur cīnās par taisnību un ideju.

  • ……… Krievija kur cīnās par taisnību un ideju………..
   Dažādu kremļa sučku cinismam nav robežu.

  • Pat tā sauktajā tēvijas karā aiz armijas pozicijām stāvēja čekas armija. Aiz tās neviens dzīvs nepalika. Un tas viss taisnībasun idejas vārdā. Arī Krima un austrumukraina. Kādas taisnības? Kādas Idejas? Putina murgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+