×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Sola atlaist daļu komunālo parādu


usakovs_leta3

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piedāvā rīdziniekiem dzēst soda naudu par laikus nesamaksātajiem komunālajiem pakalpojumiem pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekotajos namos. 


Vakar žurnālistiem rīkotajā preses konferencē viņš pavēstīja, ka parādi par komunālajiem pakalpojumiem, galvenokārt par siltumu, galvaspilsētā sasnieguši 24 miljonus latu, savukārt soda nauda par maksājumu kavējumu ir 7 miljoni latu. Iznākumā parādu kopsumma – 31 miljons latu.

Nils Ušakovs atzina, ka šo parādu veidošanās galvenais cēlonis – cilvēki nespēj samaksāt. Pašlaik parādos ir 64 000 rīdzinieku ģimeņu, tostarp 24 000 ģimeņu nespēj izkļūt no tiem ilgstoši. Katrai no šīm 24 000 ģimenēm parādu summas svārstās no 1000 līdz 2000 latu. Savukārt gandrīz pusi veido pašvaldības uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” aprēķinātā soda nauda.

“Tas nav normāli, ka ik gadu “Rīgas namu pārvaldnieks” spiests aizņemties naudu, lai norēķinātos ar siltuma piegādātājiem un citiem komunālo pakalpojumu sniedzējiem,” sacīja Rīgas mērs. Lai paskubinātu rīdziniekus uz parādu ātrāku dzēšanu, no 1. jūlija līdz 31. decembrim Nils Ušakovs aicina parādniekus noslēgt mierizlīgumu.

 

Noslēdzot to, “Rīgas namu pārvaldnieks” nodzēstu parādniekam aprēķināto soda naudu, savukārt parādnieks no savas puses apņemtos samaksāt iekrāto parādu turpmāko divu gadu laikā. Piemēram, ja ģimenei ir 1500 latu parāds, no kura pusi veido soda nauda, tad, noslēdzot mierizlīgumu uz 24 mēnešiem, būtu jāmaksā 31,25 lati mēnesī.

 

Tiesa, vienlaikus parādnieks maksātu apsaimniekotājam kārtējos rēķinus par siltumu un citiem komunālajiem pakalpojumiem. “Rīgas namu pārvaldnieks” gādāšot arī par tiem parādniekiem, kuri pametuši valsti un strādā ārzemēs. Lai noslēgtu šādu mierizlīgumu, uz Rīgu viņiem nebūšot jābrauc.

Pašvaldības vadītājs piebilda, ka tiks pārskatīta arī soda likme, kas pašlaik par laikus nenomaksātajiem rēķiniem ir ļoti liela – pat 0,5% no parāda pamatsummas par katru kavēto dienu. “Rīgas namu pārvaldniekam” tikšot dots rīkojums no šā gada 1. jūlija labot šos līgumus, nosakot vienotu likmi 0,1%. Līdz šim katrā no 15 bijušajām namu pārvaldēm tā bija atšķirīga.

“Ar šiem pasākumiem mēs ceram, ka daļa parādos nokļuvušo rīdzinieku ģimeņu spēs tikt ārā no iekrātajiem parādiem. Negribam sākt parādu piedziņu tiesas ceļā. To vērsīsim tikai pret tiem parādniekiem, kas neatsauksies mūsu aicinājumiem un arī turpmāk par iekrātajiem parādiem neliksies ne zinis,” sacīja Nils Ušakovs.

Uz jautājumu, vai tie rīdzinieki, kuru dzīvojamos namus apsaimnieko privātuzņēmumi, tagad nenonāks sliktākā stāvoklī nekā uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekotajos namos, Nils Ušakovs atbildēja, ka Rīgas dome varot ietekmēt tikai pašvaldības uzņēmumu darbību. Viņš varot vien cerēt, ka arī citos apsaimniekošanas uzņēmumos nāks pretim namu iedzīvotājiem. Pašlaik Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimnieko aptuveni 4500 daudzdzīvokļu namu ar 
180 000 klientu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+