×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Sola intriģēt un ieinteresēt

Foto - LETAFoto - LETA

Vēl līdz marta sākumam Rīgas pilsētas oficiālajā izstāžu zālē “Rīgas Māk­slas telpa” var aplūkot divas izstādes: Lielajā zālē pēdējo simts gadu plašāko Latvijas mūsdienu grafikas māk­slas izstādi “Grafika-S”, savukārt Intro zālē iekārtota jaunā mākslinieka Indriķa Ģelža personālizstāde “Precizējot izvirzītās versijas par vienu indivīdu (Nemanāma atšķirība)”.

Vienlaikus tas ir ieskats izstāžu zāles šā gada programmā kopumā, jo beidzot zināmi starptautiskā konkursa rezultāti, kas tika izsludināti jau pērn rudenī un gaidīti ar lielu nepacietību. Jādomā, lielākajai daļai šogad paredzēto izstāžu kuratoru rezultāti gan bija zināmi jau agrāk, pretējā gadījumā programmas oficiālā izsludināšana, kas notika pagājušajā nedēļā, būtu apmeklēta krietni plašāk. SIA “Rīgas nami”, kas apsaimnieko RMT, un žūrijas locekļi uzsvēra, ka 2014. gada izstāžu plāns saskaņots ar Rīgas kā Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmu, ņemot vērā Rīgas nozīmīgo starptautisko lomu Eiropas mākslas un kultūras procesos. “Rīgas Mākslas telpā rīkotās izstādes kļūs par ievērojamiem notikumiem mākslas dzīvē, tās papildinās daudzveidīgo kultūras notikumu programmu pilsētā un paplašinās mūsu zināšanas par mākslas procesiem gan Austrumu, gan Rietumu virzienā. Pie mums varēs redzēt darbus, kas ir šokējuši, izraisījuši diskusijas un mainījuši līdzšinējos priekšstatus par mākslu, un darbus, kas ir noteikti jāredz visiem mākslas cienītājiem,” sacīja SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja un projektu atlases komisijas locekle Vineta Verika.

Šogad bez jau skatāmajām būs iespējams aplūkot vēl 13 izstādes. Tās tiks izkārtotas šādā secībā.

14. marts – 27. aprīlis. Lielā zāle: “Re:visited” – mākslas darbi no pēdējo gadu nozīmīgākajām pasaules mākslas skatēm un biennālēm. Intro zāle: Jevgeņija Petrova (Ukraina) personālizstāde “Petrova suņi”.

8. maijs – 5. jūnijs. Lielā zāle: “Urban Viewfinders”. Laikmetīgā Baltijas un ziemeļvalstu fotogrāfija. (Rīgas Fotomēnesis). Intro zāle: Dāvida (Zviedrija) personālizstāde “Rust”.

13. jūnijs – 24. augusts. Lielā zāle: “Uz viļņa”. Latvijas un Sibīrijas laikmetīgā māksla. Intro zāle: Olgas Černiševas (Krievija) personālizstāde “Zīmējumi”.

4. septembris – 26. septembris. Lielā zāle: mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Intro zāle: Marka Šova (ASV) Kenediju ģimenes fotogrāfiju izstāde.

3. oktobris – 26. oktobris. Lielā zāle: Krista Pudzena personālizstāde “Nobīde”. Intro zāle: Rasas Jansones personālizstāde “Barošanas migla”.

14. novembris 2014. g. – 8. februāris 2015. g. Lielā zāle: Maijas Tabakas un viņas laikabiedru Rietumberlīnes mākslinieku darbu izstāde.

12. novembris – 7. decembris. Intro zāle: Ingas Brūveres “Diskrētais šarms”.

12. decembris 2014. g. – 14. janvāris 2015. g. Intro zāle: Aijas Bley personālizstāde “Caurspīdīgs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+