×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Sola jaunas vēsmas ierēdņu apmācībā

kalnina_letaet

Kopumā uz VAS direktora amatu bija pieteikušies 12 pretendenti, kuri tika vērtēti trijās kārtās, vakar informēja Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane. Par piemērotāko konkursa komisija vienbalsīgi esot atzinusi komunikāciju aģentūras “Puzzle” īpašnieci un vadītāju Edīti Kalniņu, jo viņai ir pieredze lielu mācību projektu organizācijā gan Latvijā, gan ārvalstīs.

 

Turklāt Kalniņa jau kopš 2006. gada ir VAS lektore. “Viņai ir skaidra vīzija par administrācijas skolas turpmāko attīstību. Apsveicami ir tas, ka valsts pārvaldē ienāk privātā sektora darbinieki. Tas ir labs priekšnoteikums, lai valsts pārvaldē ienāktu jaunas vēsmas un inovatīvi risinājumi,” teica Dreimane. Konkursa komisijas izvēlētā kandidāte vēl jāapstiprina Ministru kabinetam, kas varētu notikt 17. aprīļa valdības sēdē.

Pati Kalniņa kā savas prioritātes darbam VAS nosauca četrus virzienus: pakalpojumu klāsts un kvalitāte, orientācija uz klientu, starptautiskā sadarbība un kapacitātes stiprināšana. Visi šie virzieni esot vienlīdz svarīgi, lai tuvākajā nākotnē administrācijas skola no deviņdesmitajos gados izveidota Latvijas ierēdņu apmācības centra varētu pārtapt par starptautisku izglītības institūtu, kas spētu sagatavot profesionālus vadītājus 2015. gadā gaidāmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts nesen Latvijas ierēdņu atalgojumu nosaucis par “bēdu ieleju”, kas nespēj konkurēt ar privāto sektoru cīņā par augsti kvalificētiem speciālistiem. Savukārt Valsts kanceleja izveidojusi īpašu padomi cilvēkresursu piesaistei un attīstībai.

 

VAS direktora amata kandidāte gan uzskata, ka atalgojums ir tikai viens no šīs “bēdu ielejas” veidojošajiem faktoriem: “Strādājot ar saviem klientiem valsts pārvaldē, es redzu, ka cilvēku motivāciju samazina arī tas, ka nav skaidra mērķa, klibo darba plānošana, novērtēšana un ieinteresētība no vadības puses.”

 

Kalniņai piederošās komunikāciju aģentūras “Puzzle” lielākie klienti ir tieši valsts sektora iestādes. Pašlaik uzņēmums veic Finanšu ministrijas vadošo amatpersonu apmācību vadības, stratēģiskās plānošanas, personāla vadības un citos jautājumos. “Puzzle” klientu lokā ir arī citas ministrijas, Valsts ieņēmumu dienests un Valsts kontrole. Konkursa uzvarētāja atzīst, ka vienlaicīgi vadīt šādu uzņēmumu un administrācijas skolu būtu interešu konflikts. Tādēļ pirms stāšanās jaunajā amatā viņa meklēšot kādu risinājumu, neizslēdzot arī iespēju uzņēmumu pārdot.

1965. gadā dzimusī Kalniņa Latvijas Universitātē ieguvusi dabaszinātņu maģistra grādu bioloģijā (1988) un sociālo zinātņu maģistra grādu komunikācijas zinātnē (2006). Karjeru sākusi farmācijas uzņēmumā “Glaxo Smith Kleine Latvija”, bet lielākoties viņas darba pieredze saistīta ar pasniedzējas un ekspertes darbu dažādās valsts institūcijās starptautisko projektu ietvaros. Līdzās dzimtajai latviešu valodai Kalniņa pārvalda arī krievu, angļu, vācu, franču un poļu valodu.

Iepriekšējā VAS direktore Baiba Pētersone marta sākumā atstāja amatu, lai strādātu par privāto konsultanti starptautiskiem projektiem Kazahstānā.

 

Uzziņa

Valsts administrācijas skola (VAS) ir 1994. gadā izveidota Valsts kancelejas padotības iestāde, kuras galvenais uzdevums ir organizēt ierēdņu un valsts pārvaldes darbinieku apmācības. Parasti tie ir kursi, kuros par pasniedzējiem tiek pieaicināti citi valsts pārvaldes ierēdņi un darbinieki, kuri ir bijuši atbildīgi par valsts politikas un likumdošanas izstrādi un kuri spēj sniegt padziļinātas zināšanas konkrētajā jomā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+