×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Sola novērst bažas par vārda brīvību (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Strādājot pie Krimināllikuma grozījumu redakcijas, koalīcijas politiķi sola novērst bažas par iespējamu vārda brīvības apdraudējumu.

Par hibrīdkara apdraudējuma novēršanai virzītajām izmaiņām Krimināllikumā vakar tika diskutēts arī valdošās koalīcijas iknedēļas sanāksmē. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) pēc sēdes pastāstīja, ka 29. martā šo likumprojektu varētu skatīt Saeimas Juridiskā komisija, un Iekšlietu ministrija jau piedāvājusi savus labojumus. Ministrs uzsvēra – mērķis ir novērst bažas, ka likuma izmaiņas apdraud vārda brīvību, arī kontekstā ar mediju un žurnālistu darbu. Vienlaikus viņš pauda, ka likuma izmaiņas ir nepieciešamas, bet jautājumi ir par konkrēto likumprojekta redakciju un tā izskatīšanu steidzamības kārtībā. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) akcentēja, ka šis ir Saeimas jautājums, jo valdība neiniciēja šādas izmaiņas. Viņš uzskata – jāizvērtē, lai likuma izmaiņas neradītu draudus vārda brīvībai. Parlamentam jāstrādā, lai šīs bažas novērstu, pauda politiķis. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) ir pārliecināts, ka likumprojekta redakcija ir rūpīgi jāizvērtē, bet šādas izmaiņas Krimināllikumā ir jā­pieņem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. to ierindas pilsonis Atbildēt

    Ierindas pilsoni! Nekurini naidu pret savu valsti, izmantojot kā iemeslu likumprojektu. Tavuprāt vārda brīvība ir augstāka vērtība par cilvēka dzīvību? Francūži arī šīs brīvības vārdā zīmēja Muhameda karikatūras, piesedzoties ar šo vārda brīvību, bet īstenībā radīja naidu musulmaņos un par to samaksāja ar citu, nevainīgu cilvēku dzīvībām. Vai to tu vēlies? Brīvība nav visatļautība un to nedrīkst izmantot kā līdzekli, lai apdraudētu citu cilvēku dzīvības. Brīvība ir jāizmanto saprātīgi.

  2. Ierindas pilsonis Atbildēt

    Galvenais apdraudējums ir varaskārā Vienotības grupējuma vēlme ieviest šādu totalitāru likumprojektu kas pilnībā piesmej 100. pantu par domas un vārda brīvību. Šāds likums jebkuram Latvijas iedzīvotājam izraisa riebumu pret likumdevējiem un sādu totalitāras valsti Staļinisma stilā. Nekas nav bīstamāks ka šādi varaskāri radījumi Latvijas pilsoņos rada vēlmi pamest šo valsti, emigrēt no tās. Neviens nevēlas dzīvot aizbāztu muti totalitārā valstī

  3. Kozlovska k-gs un Co,kur jūs varētu MAN atvēlēt VĀRDA BRĪVĪBU,lai ES varētu pateikto to visu kas man u.c. sakrājies par jūsu valdību un pārejiem politikāņiem?Vai jūs nemaz neesat pie vainas par to kas notiek ar korupciju jūsu “augšās”?Un ko mēs vēl nezinām!? To visu atklāj ŽURNĀLISTI ne jūs kam tas būtu jāzina ,tāpat kā Pētersonei,nerunājot par autoritāro ielikteni Streļčenoku.Jūs pilnībā iznīcinat valsti kā tādu.Vārda brīvības LATVIETIM NAV !!!!Jūs kaut nojaušat kas notiek jūsu lēņu muižā,valstī,Rīgas domē utt??Valstij drīz būs 100 gadu,bet tāds bardaks nav piedzīvots !!!Kur ir Zaharjins ,Vaškevičs,Stabiņa utt kuri izzaga valsti?Lai gan pēc Kalnmeiera teiktā :”Ja govi LABI! nebaro ,pienu nedos!”Turpiniet zagt !Šodien vēl k’āds noķerts no policijas!Jūs par to neatbildat,vai ne?Pretīgi visu to vērot,bet jums gan kauna ne kripati’ņas !

Draugiem Facebook Twitter Google+