Uncategorized

Sola plašāku Eiropas atbalstu mazo lauku saimniecību iesaistei ražošanā 0

LETA

Turpmāk mazo lauku saimniecību iesaistei ražošanā tiks sniegts plašāks atbalsts, kas būs pieejams Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētajā Latvijas Lauku attīstības programmā 2014. līdz 2020. gadam. To pēc neformālās ES lauksaimniecības ministru tikšanās sola zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

 

Kā portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā, Straujuma ministru sanāksmē uzsvērusi, ka ir svarīgi saglabāt mazās un vidējās saimniecības, sniedzot tādu atbalstu, lai tās spētu iesaistīties ražošanā, nodrošināt savu ģimeni un vienlaikus saglabāt apdzīvotību laukos.

“Eiropas Savienības līmenī jāturpina sniegt atbalstu lauku teritorijām un mazāk attīstītajiem Eiropas reģioniem, atbalstu prioritāri novirzot mazajām un vidējām saimniecībām, lai tās no pašpatēriņa saimniecībām varētu pārorientēties uz tirgu orientētām saimniecībām un realizēt daļu savas produkcijas,” norādīja Straujuma.

Viņa uzsver, ka ES Kopējā lauksaimniecības politika nākamajā Eiropas fondu naudas plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam ļauj dalībvalstīm sniegt virkni atbalsta pasākumu tieši mazo saimniecību attīstībai. Viens no galvenajiem Latvijas Lauku attīstības programmas mērķiem laika posmā no 2014. līdz 2020. gadam ir atbalsts ģimenes saimniecībām, kas apsaimnieko laukus, iesaistās ražošanā un kooperācijā, tādējādi spējot nopelnīt līdzekļus savu ģimeņu uzturēšanai.

Ministre uzskata, ka mazajās saimniecībās nepieciešams veicināt darbības dažādošanu, lai līdzsvarotu riskus un saimniecības būtu spējīgas pielāgoties mainīgajiem apstākļiem, tādējādi nodrošinot savas labklājības uzlabošanu un vietējās ekonomikas dzīvotspēju. Lai rosinātu lauku iedzīvotāju interesi pievērsties uzņēmējdarbībai, jāpiedāvā mazajām saimniecībām kompleksa iespēja apgūt nepieciešamās zināšanas uzņēmējdarbībā un jāatbalsta to iesaistīšanās kooperācijā.

ES dalībvalstu Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālo sēdi organizē pašreizējā ES prezidējošā valsts Lietuva, par sanāksmes galveno tēmu izvirzot ģimeņu saimniecību attīstības iespējas ES lauku reģionos

LA.lv