Latvijā
Sabiedrība

Sola vērsties pret teroristu atbalstītājiem
 4

Foto-LETA/AFP

Eiropas Savienības Ārlietu padome rosinājusi teroristisko organizāciju sarakstā iekļaut pašpasludinātās Luhanskas un Doņeckas “tautas republikas”. Kā šis ierosinājums ietekmēs organizācijas Latvijā, kas izteikušas atbalstu teroristiem?

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: “Ja kāda organizācija ir teroristisko organizāciju sarakstā, tad drošības iestādes uz tādas organizācijas sadarbību ar tām skatītos ar stingrāku skatu.” Ko tas nozīmē Latvijas kontekstā, kur pēdējā laikā ar aktivitātēm izcēlusies kustība “Baltija”, kas vāc ziedojumus it kā “Ukrainas humānās katastrofas cietušajiem”, bet tajā pašā laikā lieto Doņeckas separātistu simboliku. Ministrs apgalvo, ka drošības iestādēm būšot vairāk iespēju vērsties pret šādām organizācijām. Piemēram, tas būtu pamatojums, lai varētu lemt par “atbalsta punktu” vai to rīkoto akciju aizliegšanu Latvijā.

Savukārt Luhanskas un Doņeckas “tautas republiku” iekļaušana ES teroristisko organizāciju sarak­stā ļautu arī ar tiesiskiem līdzekļiem vērsties pret tiem cilvēkiem no Latvijas, kas, iespējams, karo teroristu pusē. E. Rinkēvičs arī informēja, ka tiekot izstrādāts likums, kurš vērstos pret organizācijām, kas apdraud Latvijas drošību. Tas būtu kā “melnais saraksts”, kurā tiktu iekļautas Latvijā par teroristiskām atzītas organizācijas.

LA.lv