×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Sola vērsties pret teroristu atbalstītājiem
 (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienības Ārlietu padome rosinājusi teroristisko organizāciju sarakstā iekļaut pašpasludinātās Luhanskas un Doņeckas “tautas republikas”. Kā šis ierosinājums ietekmēs organizācijas Latvijā, kas izteikušas atbalstu teroristiem?

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: “Ja kāda organizācija ir teroristisko organizāciju sarakstā, tad drošības iestādes uz tādas organizācijas sadarbību ar tām skatītos ar stingrāku skatu.” Ko tas nozīmē Latvijas kontekstā, kur pēdējā laikā ar aktivitātēm izcēlusies kustība “Baltija”, kas vāc ziedojumus it kā “Ukrainas humānās katastrofas cietušajiem”, bet tajā pašā laikā lieto Doņeckas separātistu simboliku. Ministrs apgalvo, ka drošības iestādēm būšot vairāk iespēju vērsties pret šādām organizācijām. Piemēram, tas būtu pamatojums, lai varētu lemt par “atbalsta punktu” vai to rīkoto akciju aizliegšanu Latvijā.

Savukārt Luhanskas un Doņeckas “tautas republiku” iekļaušana ES teroristisko organizāciju sarak­stā ļautu arī ar tiesiskiem līdzekļiem vērsties pret tiem cilvēkiem no Latvijas, kas, iespējams, karo teroristu pusē. E. Rinkēvičs arī informēja, ka tiekot izstrādāts likums, kurš vērstos pret organizācijām, kas apdraud Latvijas drošību. Tas būtu kā “melnais saraksts”, kurā tiktu iekļautas Latvijā par teroristiskām atzītas organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tad jau ari pret “Draugiem” versisies, jo atbalstam prokremlisku propagandu un rietumu apmelojumus.

  2. Vienas muļķības ,lai nu kas vinī ir ,bet ne klasiski teoristi ,īrus,baskus ,korsikāņus jau arī sauca par teoristiem, kurdus arī. Tagad tūlīt vēl skotus un katalāņus vēl tik piepulcēt.

    • Jā tev nav skaidrs, kāda ir atšķirība, tad labāk paklusē. Ukraīnā darbojās citas valsts iefiltrēti algotņi apbruņoti ar citas valsts ieročiem. Ja tas notiksies arī Katalonijā tad jā. Bet domāju tev tas pie vietas, pēc tavam domām krievam vienmēr taisnība.

  3. “Rosināt” un “iekļaut” ir divas dažādas lietas (apmēram tāpatās kā LA publicētajos rakstos “raksta saturs” un “raksta nosaukums”). To jau sen vajadzēja darīt, jo visiem normāli domājušiem būtība sen jau ir skaidra un būtu vieglāk apkarot. Bet domāju ka EAP saimnieko krievs un krievijas nauda, tāpēc tas nekad nenotiksies. (sākās – ar veselību! un beidzās ar – mūžīgai atmiņai!)

Draugiem Facebook Twitter Google+