×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Solāriju apmeklētāji nepievērš uzmanību drošam iedegumam

Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedrībā joprojām ir maldīgi priekšstati un nepietiekamas zināšanas par ultravioletā (UV) starojuma iedarbību uz cilvēka ādu un veselību, un liela daļa solāriju apmeklētāju nepievērš uzmanību drošas sauļošanās aspektiem, aptaujā secinājusi Veselības inspekcija (VI). Tiesa, aptaujā nepiedalījās pārāk daudz respondentu ‒ tika saņemts nedaudz vairāk par 150 anketām.

Tomēr VI, apkopojot datus, secinājusi, ka vairākumam respondentu (66%), izvēloties solārija pakalpojumu, svarīgākie kritēriji ir zemāka pakalpojuma cena, salona atrašanās tuvu mājām vai darbam un piedāvājums iegūt iedegumu īsākā laikā.

Tikai 34% aptaujas dalībnieku pievērš uzmanību solārija iekārtas UV starojuma līmenim un iespējai saņemt personāla konsultāciju par piemērotāko sauļošanās režīmu.

Salīdzinoši liela daļa aptaujas dalībnieku ‒ 18% ‒ nezina ierobežojumu iemeslus solāriju apmeklēšanai personām, kas ir jaunākas par 18 gadiem. Maz (15%) respondentu atbildēja, ka konsultējas ar dermatologu par sauļošanos solārijā, un tikai puse respondentu izmanto aizsargbrilles sauļošanās seansa laikā.

Savukārt 66%, izvēloties solārija pakalpojumu, svarīgākie kritēriji ir zemāka pakalpojuma cena, salona atrašanās tuvu mājām vai darbam un piedāvājums iegūt iedegumu īsākā laikā.

Ņemot vērā aptaujas rezultātus, inspekcijas speciālisti atgādināja, ka solārijā persona līdz 18 gadu vecumam drīkst sauļoties, ja ir ģimenes ārsta vai dermatologa izziņa.

Jākonsultējas ar ārstu arī par iespējamiem UV starojuma radītiem riskiem veselībai, īpaši personām, kurām ir ādas vai citas veselības problēmas.

Lai pasargātu acis, seansa laikā vienmēr jālieto speciālās aizsargbrilles.

Klientam ir jāsaņem solārija apmeklējuma uzskaites karte, kurā norāda klienta vārdu, uzvārdu, apmeklējuma datumus un laiku. Kartē jābūt norādītai informācijai par UV starojuma radītajiem riskiem veselībai un pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem. Karte ir paredzēta arī, lai ievērotu pauzes starp sauļošanās seansiem ‒ sauļoties ieteicams ne ātrāk kā pēc 48 stundām ‒ un sekotu līdzi kopējam seansu skaitam gadā ‒ ieteicami apmēram 50 seansi kopā solārijā un dabīgajā saulē.

Solārija iekārtas radītais maksimālais efektīvais UV starojuma līmenis nedrīkst pārsniegt 0,3 W/m2, kas ir pielīdzināms dabīgai pusdienas laika saulei pie ekvatora. Pakalpojuma sniegšanas vietā patērētājiem pēc pieprasījuma jābūt pieejamiem datiem par solārija iekārtu lampu maiņu un to nolietojuma pakāpi, kā arī dokumentāram apliecinājumam par iekārtas maksimālo efektīvo UV starojuma līmeni.

Aptauja “Par solārija apmeklēšanas paradumiem” tika īstenota inspekcijas mājaslapā šā gada maijā un jūnijā. Iedzīvotāji tika aicināti izteikt viedokli par saviem solārija apmeklēšanas paradumiem un dalīties pieredzē par saņemtajiem solārija pakalpojumiem. Aptaujā kopā piedalījās 165 respondenti, analizētas 152 aptaujas anketas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+