×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Soli tuvāk mākslas muzeja restaurācijai

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Līdz decembrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) apskatāma izstāde “LNMM restaurācijas, rekonstrukcijas un jaunbūves projekts”, kurā ikviens var iepazīties ar arhitektu sagatavotajām skicēm un risinājumiem. Pēc restaurācijas vecajā muzeja ēkas interjerā nebūs radikālu izmaiņu, tomēr ēka pēc rekonstrukcijas iegūs plašākas telpas.

 

“Viens no projekta svarīgākajiem mērķiem ir saglabāt muzeja veco ēku oriģinālajā izskatā – visas vecās durvis, logus, rokturus un parketu nemainīs, bet atjaunos. Arī iekšējais arhitektūras stils nemainīsies, lai muzeja vēsturiskā noskaņa nepazustu,” par savu izstrādāto projektu stāsta Lietuvas arhitektu biroja “Processoffice” pārstāvis Vitauts Biekša. Lielākās izmaiņas varēs redzēt jumta zonā, kur tiks veidotas terases. Apmeklētāji varēs tikt arī ēkas kupolā un bēniņos, kur būs iespēja apmeklēt izstādes. Muzeja pirmais stāvs būs pārplānots konferenču zāles, kafejnīcas, bērnu izglītības telpu un administrācijas biroju vajadzībām.

Inženieru biroja “Būve un forma” darbiniece Olga Opolčenova, kura piedalījās projekta konstrukciju izstrādē, teic, ka viņai visvairāk patīk ideja par muzeja pazemes piebūvi: “Tas man šķiet ļoti oriģināli un interesanti.” Jaunajā piebūvē būs trīs ekspozīciju zāles, mākslas darbu krātuves, kuras varēs apmeklēt arī visi interesenti. Būs daudz funkcionālu telpu.

Rīgas dome sākotnēji bija rēķinājusies, ka muzeja rekonstrukcija izmaksās 12 miljonus latu, taču projektēšanas gaitā tāme pieaugusi līdz 22,3 miljoniem. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks piebilst, ka no valsts budžeta saņemti 1,3 miljoni latu, bet daļu līdzekļu iecerēts saņemt no Eiropas fondiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+