Mobilā versija
Brīdinājums +19.8°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
19. janvāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Cilvēki ir noguruši no ākstīgas politiskās darbības (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Papildus apbrīnojamai hroniskai spējai neredzēt tālāk par degungalu Latvijas vadošās un virzošās partijas uzņēmušās sabiedrības izklaidēšanas funkciju. Jūtams, ka repertuārā vēl daudz neizrādītu, bet jaun­iestudētu numuru “pidrallā, pidrallā, spļauj griestos svilpodams” teijātera žanrā. Jaunizceptajiem komiķiem, reizēm traģiķiem neveicas ar popularitātes un piekrišanas saucienu iegūšanu publikā. Cilvēki ir diezgan noguruši no ākstīgas politiskās darbības. Kuram skatītājam stiprāka nervu sistēma, tam velk uz Sīmani. Kam nestabilāka, rodas gremošanas traucējumi, jāiet aiz stūra nodīrāt āzi. Droši vien katrs sevi cienošs partijas vai “sešnieka” līderis vēlāk rakstīs ko paliekošāku, gruntīgāku par Los­kutova vēstuli “Kā “Vienotība” zaudēja premjera krēslu”, būs biezas atmiņu grāmatas “Mein Kampf”.

Vēlētājiem, veidojot jaunas attiecības ar valdību, gribas nopietnāku attieksmi valsts pārvaldīšanā un lai partijas netērē strāvu, vienai otru nodarvojot. Pilsoņi cerē, ka būs nozīmīgākas pārmaiņas, nekā kad Straujumas puķaino aizkaru vietā pie premjera Kučinska kabineta logiem izkārs ar liepām ornamentētas portjeras. Nominētais valmierietis ir vīrs politiķa brieduma gados, vērtējams kā liberālpatriots, spējīgs pagriezienam, lai nedublētu iepriekšējo izpildvaru. Un tas pirmais viņa vadībā būtu, ka valdība atmetīs diezi kā ieviesušos ignoranci pret vienkāršo cilvēku vajadzībām un vēlmēm. Otrkārt, valdības galvam derētu būt izlēmīgākam un nereti ieņemt cietāku, nosvērtāku pozīciju par liderīgo “es nezināju”. Treškārt, ir dedzīga vēlēšanās, ka valdība kādreiz spēs pieņemt optimālo, nevis vienmēr tikai uzspiesto izvēli pēdējā brīža haosā.

Sūdzmaņiem, ka Kučinskis švaks angliski pratējs un nepieredzējis ārlietnieks, atbildam – pietiks, ka Latvijas premjers mācēs izteikties skaidri un gaiši dzimtajā valodā, nevis zvārguļot nez cik svešās mēlēs. Cik tālu tiksim, saliekot amatos poliglotus, un vai ir liela atsaucība valdīšanai, kurā par svarīgāko pienākumu un panākumu uzskatījuši teicamnieku sekmes, prezidējot Eiropu. Latvijai jāstiprina pašas valstiskums un jādarbojas nacionālo interešu labā. Nevar turēt par paraugu, ka mūsu “eiropeiskums” un klātbūtne Briselē bāzējas uz aklu izdabāšanu Merkeles kreizī lēmumiem un draudziņam Junkeram. Būtu gaužām loģiski Ministru prezidenta parlamentārā sekretāra postenī atjaunot Straujumas atlaisto NA deputātu Rihardu Kolu, uzdodot pirmā kārtā uzņemties šefību par bēgļu jautājumu. Valdībai jākļūst latviskākai, ceļot godā vērtības. Tā stingrāk pasakot, iespējams ieborēt, ka nākotnē gaidāma atteikšanās no skolu divvalodības pat tiem Maskavas kalpiņiem, kuri mūžam urdīs un radīs berzi uz līdzenas vietas. Tamdēļ iekšlietu, izglītības ministra amatu norīkojumam piemēroti nacionāli noskaņoti politiķi, nevis plānā galdiņa urbēji. Neatkarīgi, vai portfeļus dos jauniem gurķiem vai rotācija nesekos, Kučinskim būs jāizlieto maksimālie diplomāta talanti, liedējot valdības locekļus komandas kā viens vesels darbam. Beidzot par valsts, nevis piķis zina kādas aizkrāsnes interesēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. poliglotas izobotas Atbildēt

  Nu to ķiļkenu un klimpu skolu vienā namā gan ne, citādu būs ķiļķenklimpu mēle!

 2. Kaut ko jau tautai jāskatās, kamēr ” UgunsGrēkā” pārtrukums.

 3. Nekas nedrīkst aizsegt “debesu spīdekli” Āboltiņu. Dombrovskim pirmajam nācās raudāt demisionējot. Zināmam oligarkam nebija jāpieliek lielas pūles, lai Āboltiņa izslēgtu mobilo telefonu zināmajā laikā, kad “prezidentbērziņš” ultimatīvi pieprasīs Dombrovska atkāpšanos.
  Acīmredzot Vējonimim nāksies dēļ Āboltiņas arī šo Saeimu atlaist.
  Āboltiņa – Vienotība – Vienotība – Āboltiņa.

 4. Ja personāžs nāk no tāda pretrunīga veidojuma kā dabas ekspluatatoru un ekspluatatoru uzraugu apvienibas,tad kaut ko sakarīgu gaidit ir veltīgi jau pēc definīcijas.

 5. Liberāli-veikalnieciskās sistēmas jaukumi pat propagandistus vairs nesajūsmina? Laiks tā kā būtu saprast arī sovoku žurnalistikas skolā mācītos – demokrātija nav ideāla. Baudiet sasniegto, pilsonīši!

 6. poligloti ir veikli nostūmuši pie malas sakarīgos…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Nodokļu reformas ēnā

Nevienlīdzības plaisa pletīsies vēl?

Eiropas Komisija šonedēļ publiskojusi atzinumu par Latvijas plānotajām nodokļu reformām, norādot arī uz nepilnībām. Citstarp EK aizrāda Latvijas valdībai, ka pārāk maz tiekot darīts, lai samazinātu ienākumu nevienlīdzību un pārliktu nodokļu slogu no darbaspēka uz patēriņu, nekustamo īpašumu un kapitālu. Izskan arī viedokļi, ka no nodokļu izmaiņām lielāku labumu gūs uzņēmēji, arī mājsaimniecības ar vidējiem un lieliem ienākumiem, bet ne mazturīgie. Iepriekš arī Pasaules banka aicinājusi Latvijas valdību ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli, lai mazinātu plaisu starp bagātajiem un trūcīgajiem Latvijā. Bankas speciālisti izstrādājuši konkrētu piedāvājumu, kur nodokļu slogs mazo algu saņēmējiem būtu mazāks nekā turīgākajiem iedzīvotājiem. Tomēr šie ieteikumi netiek ņemti vērā, jo esot politiski grūti īstenojami.

Vai atbalstāt obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu?
Māris Antonevičs: Nevari vairs izturēt? Ej balsot! (11)Vēlēšanu iecirknis nav Pelnrušķītes balle, kur meklē īsto un vienīgo, tā ir vieta, kur paust savu politisko nostāju
Māris Zanders: Nomenklatūras psiholoģija nav mainījusies (10)Pārdomas pēc Aivara Lemberga parādīšanās vairākās 
pirmsvēlēšanu debatēs
Uldis Rutkaste: Nodokļu reforma jāturpina! (4)Budžeta deficīts nodokļu pārmaiņu rezultātā nebūs tik augsts, kā lēš Eiropas Komisija.
Draugiem Facebook Twitter Google+