×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Cilvēki ir noguruši no ākstīgas politiskās darbības (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Papildus apbrīnojamai hroniskai spējai neredzēt tālāk par degungalu Latvijas vadošās un virzošās partijas uzņēmušās sabiedrības izklaidēšanas funkciju. Jūtams, ka repertuārā vēl daudz neizrādītu, bet jaun­iestudētu numuru “pidrallā, pidrallā, spļauj griestos svilpodams” teijātera žanrā. Jaunizceptajiem komiķiem, reizēm traģiķiem neveicas ar popularitātes un piekrišanas saucienu iegūšanu publikā. Cilvēki ir diezgan noguruši no ākstīgas politiskās darbības. Kuram skatītājam stiprāka nervu sistēma, tam velk uz Sīmani. Kam nestabilāka, rodas gremošanas traucējumi, jāiet aiz stūra nodīrāt āzi. Droši vien katrs sevi cienošs partijas vai “sešnieka” līderis vēlāk rakstīs ko paliekošāku, gruntīgāku par Los­kutova vēstuli “Kā “Vienotība” zaudēja premjera krēslu”, būs biezas atmiņu grāmatas “Mein Kampf”.

Vēlētājiem, veidojot jaunas attiecības ar valdību, gribas nopietnāku attieksmi valsts pārvaldīšanā un lai partijas netērē strāvu, vienai otru nodarvojot. Pilsoņi cerē, ka būs nozīmīgākas pārmaiņas, nekā kad Straujumas puķaino aizkaru vietā pie premjera Kučinska kabineta logiem izkārs ar liepām ornamentētas portjeras. Nominētais valmierietis ir vīrs politiķa brieduma gados, vērtējams kā liberālpatriots, spējīgs pagriezienam, lai nedublētu iepriekšējo izpildvaru. Un tas pirmais viņa vadībā būtu, ka valdība atmetīs diezi kā ieviesušos ignoranci pret vienkāršo cilvēku vajadzībām un vēlmēm. Otrkārt, valdības galvam derētu būt izlēmīgākam un nereti ieņemt cietāku, nosvērtāku pozīciju par liderīgo “es nezināju”. Treškārt, ir dedzīga vēlēšanās, ka valdība kādreiz spēs pieņemt optimālo, nevis vienmēr tikai uzspiesto izvēli pēdējā brīža haosā.

Sūdzmaņiem, ka Kučinskis švaks angliski pratējs un nepieredzējis ārlietnieks, atbildam – pietiks, ka Latvijas premjers mācēs izteikties skaidri un gaiši dzimtajā valodā, nevis zvārguļot nez cik svešās mēlēs. Cik tālu tiksim, saliekot amatos poliglotus, un vai ir liela atsaucība valdīšanai, kurā par svarīgāko pienākumu un panākumu uzskatījuši teicamnieku sekmes, prezidējot Eiropu. Latvijai jāstiprina pašas valstiskums un jādarbojas nacionālo interešu labā. Nevar turēt par paraugu, ka mūsu “eiropeiskums” un klātbūtne Briselē bāzējas uz aklu izdabāšanu Merkeles kreizī lēmumiem un draudziņam Junkeram. Būtu gaužām loģiski Ministru prezidenta parlamentārā sekretāra postenī atjaunot Straujumas atlaisto NA deputātu Rihardu Kolu, uzdodot pirmā kārtā uzņemties šefību par bēgļu jautājumu. Valdībai jākļūst latviskākai, ceļot godā vērtības. Tā stingrāk pasakot, iespējams ieborēt, ka nākotnē gaidāma atteikšanās no skolu divvalodības pat tiem Maskavas kalpiņiem, kuri mūžam urdīs un radīs berzi uz līdzenas vietas. Tamdēļ iekšlietu, izglītības ministra amatu norīkojumam piemēroti nacionāli noskaņoti politiķi, nevis plānā galdiņa urbēji. Neatkarīgi, vai portfeļus dos jauniem gurķiem vai rotācija nesekos, Kučinskim būs jāizlieto maksimālie diplomāta talanti, liedējot valdības locekļus komandas kā viens vesels darbam. Beidzot par valsts, nevis piķis zina kādas aizkrāsnes interesēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. poliglotas izobotas Atbildēt

  Nu to ķiļkenu un klimpu skolu vienā namā gan ne, citādu būs ķiļķenklimpu mēle!

 2. Kaut ko jau tautai jāskatās, kamēr ” UgunsGrēkā” pārtrukums.

 3. Nekas nedrīkst aizsegt “debesu spīdekli” Āboltiņu. Dombrovskim pirmajam nācās raudāt demisionējot. Zināmam oligarkam nebija jāpieliek lielas pūles, lai Āboltiņa izslēgtu mobilo telefonu zināmajā laikā, kad “prezidentbērziņš” ultimatīvi pieprasīs Dombrovska atkāpšanos.
  Acīmredzot Vējonimim nāksies dēļ Āboltiņas arī šo Saeimu atlaist.
  Āboltiņa – Vienotība – Vienotība – Āboltiņa.

 4. Ja personāžs nāk no tāda pretrunīga veidojuma kā dabas ekspluatatoru un ekspluatatoru uzraugu apvienibas,tad kaut ko sakarīgu gaidit ir veltīgi jau pēc definīcijas.

 5. Liberāli-veikalnieciskās sistēmas jaukumi pat propagandistus vairs nesajūsmina? Laiks tā kā būtu saprast arī sovoku žurnalistikas skolā mācītos – demokrātija nav ideāla. Baudiet sasniegto, pilsonīši!

 6. poligloti ir veikli nostūmuši pie malas sakarīgos…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+