×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Kalvītis: Līgums būs desmit dienu laikā

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Tuvāko desmit dienu laikā Rīgas “Dinamo” būs parakstīts sponsorēšanas līgums nākamajai sezonai, “LA” sacīja hokeja kluba valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

“Dinamo” hokejisti pirmdien sāka desmit dienu ilgu treniņu nometni Valmierā, kur sezonai gatavojās arī iepriekšējos gados. Visu vasaru naudas trūkuma dēļ nebija jaunumu komandas komplektēšanas ziņā, bet nu panākta vienošanās par sadarbību ar krievu uzbrucēju Pjotru Sčastļiviju, kā arī pašu aizsargiem Georgiju Pujacu un Krišjāni Rēdlihu.

Vai tas nozīmē, ka finanšu jautājumi atrisināti? “Līgums vēl nav parak­stīts, bet esam saņēmuši solījumu, un domāju, ka desmit dienu laikā viss tiks oficiāli nokārtots,” teic Aigars Kalvītis, norādot, ka nauda būs “cerētajā apjomā”, bet nevēloties to konkretizēt. Kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis pirms tam sacījis, ka sezonai nepieciešami 12 miljoni eiro.

Neoficiāla informācija vēsta, ka Rīgas “Dinamo” palīdzīgu roku sniegs Kontinentālā hokeja līga (KHL), kas jau atbalstījusi finanšu grūtībās nonākušus klubus, piemēram, Maskavas “Spartak” iepriekšējā sezonā. Aizkulisēs runā, ka krievi naudu Rīgas hokejam dos pēdējo sezonu, un turpmāk komanda būs jāstutē pašu spēkiem. Kalvītis to nekomentē, bet uz iespējām saņemt naudu no Latvijas valsts budžeta raugās skeptiski: “Diez vai. Profesionālo sportu valsts neatbalsta, varbūt izņemot basketbola klubu “VEF Rīga”. Viss atkarīgs no politiskās gribas. Protams, būtu labi, ja valsts pati spētu uzturēt savu komandu.” Kā zināms, Kalvītis no partijas “Vienoti Latvijai” sarak­sta kandidēs Saeimas vēlēšanās un, ja saņems balsotāju uzticību, domāšot, “vai politiku var apvienot ar darbu Rīgas “Dinamo””.

Tikmēr komanda turpina gatavoties, un līdztekus sausajiem treniņiem sākušās nodarbības uz ledus. Valmierā trenējas 35 hokejisti – trīs vārtsargi, 11 aizsargi un 21 uzbrucējs, ieskaitot šogad NHL draftēto Edgaru Kuldu, uz kuru tiesības KHL pieder Rīgas “Dinamo”.

Pirmās nodarbības trenera lomā aizvadījis arī uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kuram komandas ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs negaidīti piedāvāja palikt “Dinamo” nevis kā spēlētājam, bet gan trenerim. Jāpiebilst gan, ka līgums nav pagarināts ne ar galveno treneri Arti Ābolu, ne viņa asistentiem, bet tā ir tikai formalitāte. Visi strādā un cer, ka nauda tiks atrasta.

Pirmo pārbaudes spēli Rīgas “Dinamo” aizvadīs 1. augustā Liepājā pret Ņeftekamskas “Toros”, bet KHL sezonu sāks 6. septembrī “Arēnā Rīga” pret Minskas “Dinamo”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+