Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
21. septembris, 2012
Drukāt

Solis pretī kurluma izārstēšanai


suna2

Šefīldas universitātes zinātnieki, iespējams, spēruši platu soli pretī kurluma izārstēšanai, ziņo britu plašsaziņas līdzekļi.

 

Zinātniekiem izdevies ievērojami atjaunot dzirdi kurlai pelei, izmantojot cilvēka cilmes šūnas. Viņiem izdevās cilvēka cilmes šūnu pārvērst ausu šūnā, kas vēlāk tik transplantēta pelei. Tās dzirde pēc pētījuma bija uzlabojusies par 46 procentiem. Zinātnieki uzskata, ka cilvēkam līdzīga operācija ja ne pilnībā atjaunotu dzirdi, tad to uzlabotu pietiekamā līmenī, lai veiksmīgi varētu piedalīties sarunās. “Šis ir ievērojams sasniegums,” uzskata viens no pētījuma autoriem. “Esam izstrādājuši metodi, ar kuras palīdzību izstrādāt dzirdei nepieciešamās šūnas. Kādu dienu, iespējams, radīsim arī zāles, kas būs spējīgas izārstēt kurlumu. Bet svarīgākais – esam pierādījuši, ka cilvēku cilmes šūnas var izmantot, lai uzlabotu dzirdi.”

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+