×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

Solīts prātā nekrīt? “Latvijas Avīze” pārbauda Rīgā izdarīto; 1. daļa – dzīvokļi

1. Jaunas pašvaldību mājas

1no4
10.10.2016. Jauno pašvaldības dzīvojamo māju Ieriķu iel‚ 28 atklāšana.10.10.2016. Jauno pašvaldības dzīvojamo māju Ieriķu iel‚ 28 atklāšana.

Autori: Zigfrīds Dzedulis, Raivis Šveicars

Jau astoņus gadus Rīgā pie varas faktiski ir viens politiskais spēks – “Saskaņa”, kas noteikti labprāt valdītu arī nākamo sasaukumu, tāpēc domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un viņa sabiedrotie vai no ādas lien ārā, lai rīdzinieki šajās pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 3. jūnijā, atkal balsotu par viņiem.

Rīgas varasvīri sociālajos tīklos, pašvaldības mājas lapā parasti lepojas ar izremontētām skolām, jauniem tramvajiem, ierīkotiem rotalļaukumiem, raksta par to ziņas un Ušakovs publicē bildes ar pavadvārdiem “Vēl viena atskaite par padarīto”. Kritiķi par šo tekstu taisa parodijas, taisot bildes ar Barona ielas neveiksmīgo remontu, ar bedrainām ielām, ar ziņām par aizdomīgiem darījumiem utt.

Tagad, dažas nedēļas pirms vēlēšanām, solījumu birums vēlētājiem atkal ir liels. Bet vai ir izpildītas iepriekšējās apņemšanās? “Latvijas Avīze” izlēma paraudzīties, ko patlaban pie varas esošie politiķi rīdziniekiem solījuši pirms iepriekšējām – 2009. un 2013. gada – pašvaldību vēlēšanām un kas no tā izpildīts.

Par pamatu ņemtas “Saskaņas centra” (2009. g.) un partiju apvienības “Saskaņas centrs” un “Gods kalpot Rīgai” (2013. g.) priekšvēlēšanu programmas, izraugoties praktiski pārbaudāmus solījumus. Atlasījām 26 vairāk vai mazāk ietilpīgas konkrētas apņemšanās. Pārbaudot izrādījās, ka pilnībā izpildīta labi ja piektā daļa no tām. Pārējie solījumi vai nu īstenoti daļēji vai nav izpildīti.

Pērn oktobrī tika atklāta jauna pašvaldības dzīvojamā māja Rīgā, Ieriķu ielā 28. Tā gan nav jaunbūve, pat renovēts bijušais policijas iecirknis. Mājā ierīkota pansija ar 20 dzīvokļiem un izbūvēti 48 pašvaldības īres dzīvokļi, kas izīrēti dzīvokļu rindā esošajiem rīdziniekiem.

  1. Jaunas pašvaldību mājas
  2. Dzīvokļi
  3. Ģimenes ar bērniem
  4. Siltināšanas kampaņa

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+