Sports

Soļotāja Pastare pēc tikšanas uz Rio: “Sevi varētu nosaukt par tūristu, tomēr tā nedrīkst dēvēt sportistu” 16

LETA

Latvijas soļotājas Agneses Pastares treneris bijis pārliecinātāks par pašu sportisti, ka viņai izdosies izpildīt Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu, sarunā ar aģentūru LETA atklāja sportiste.
Sestdien Slovākijā Starptautiskās Vieglatlētikas asociāciju federācijas (IAAF) soļošanas izaicinājuma sacensību posmā Pastare 20 kilometru distanci veica stundā 34 minūtēs un 51 sekundē, kas viņai deva 15.vietu sacensībās. Olimpisko spēļu normatīvu (1.36:00) Pastare pārspēja par minūti un deviņām sekundēm.
“Uz sacensībām braucu ar mērķi izpildīt kvalifikācijas normatīvu Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Zināju, ka sacensību līmenis būs augsts un tajās piedalīsies daudz spēcīgu soļotāju,” pastāstīja Pastare, kura otro reizi karjerā varēs piedalīties vasaras Olimpiādē.
Pastare atzina, ka joprojām vēl nav pārstājusi priecāties par izpildīto normatīvu. “Soļoju pēc trenera [Georgs Gutpelcs] plāna. Viņš bija vairāk pārliecināts, ka normatīvu izpildīšu, nekā es pati,” atzina soļotāja, kura pirms šīm sacensībām aizvadīja treniņnometni Portugālē.
Līdz olimpiskajām spēlēm Pastarei nav plānā citu īpaši svarīgu sacensību. Sportiste piedalīsies Latvijas čempionātā, taču koncentrēsies treniņiem, lai gatavotos Olimpiādei, līdz kurai viņa vēlas sasniegt optimālo sportisko formu.
“Šobrīd uz augstu rezultātu netēmēju, gatavošos tā, lai optimālā sportiskā forma būtu augustā. Ceru, ka Latvijā laika apstākļi kļūs piemēroti soļošanai. Dzīvoju un trenējos Ogrē, kur ir viss vajadzīgais – gan mežs, gan stadions,” sacīja Pastare.
Latvijas soļotāja atzīst, ka viņa apzinās, ka ar tādu rezultātu kā sacensībās Slovākijā olimpiskajās spēlēs nevar cerēt uz augstu vietu.
“Ļoti labi apzinos, ka ar tādu rezultātu, atpaliekot septiņas minūtes no uzvarētājas, es pati sevi varētu nosaukt par tūristu, tomēr uzskatu, ka nedrīkst tā dēvēt sportistu, kurš izpildījis olimpisko normatīvu,” uzskata Pastare.
20 kilometru soļošanā Pastares personīgais rekords sasniegts 2013.gadā Polijā – stunda 29 minūtes un 55 sekundes. “Olimpiādē gribētu pārspēt personīgo rekordu, taču jāskatās, kādi būs sacensību apstākļi, jo tā tomēr ir Brazīlija. Galvenais mērķis būtu augstvērtīgāks rezultāts par kvalifikācijas normatīvu,” atzina sportiste.
Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs Pastare 20 kilometros ieņēma 24.vietu. Savukārt pasaules čempionātos Latvijas soļotāja bijusi 27.vietā 2011.gadā un 23.vietā 2013.gadā, bet pērn Pekinā viņa nestartēja.
Augustā gaidāmajām Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm patlaban kvalificējušies 11 Latvijas vieglatlēti – Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika šķēpmešanā, Pauls Pujāts kārtslēkšanā un Arnis Rumbenieks ar Pastari soļošanā.

LA.lv