Sports

Soļotājai Pastarei Rio izdevies vienīgi plāns Z. Viens no sliktākajiem rezultātiem0

Foto – Ilmārs Znotiņš/LOK

Latvijas soļotājai Agnesei Pastarei Riodežaneiro olimpisko spēļu 20 kilometru distancē izdevies vienīgi tā sauktais plāns Z, kas bija sasniegt finišu. Pastare piektdien aizvadītajās sacensībās izcīnīja 53.vietu, distanci veicot vienā stundā 40 minūtēs un 15 sekundēs.

“Plāns Z izdevās – finišēju,” pēc sacensībām Pastare nebija apmierināta ar sasniegto. “Bija ļoti smagi, jo jau pirmajā pusē saņēmu divas piezīmes, tāpēc otrā puse pagāja, labojot kļūdas. It kā bija labas sajūtas, bet nedaudz pievīla ķermenis. Vajadzēja ļoti piedomāt, jo galvenais bija finišēt. Salīdzinot ar 50 kilometru distanci vīriem, sievietes saņēma ļoti daudz piezīmes un diskvalifikācijas. Esmu priecīga par to, ka finišēju.”

Pastare atklāja, ka savas karjeras laikā tikai vienreiz bijusi diskvalificēta, bet divas piezīmes tik ātri nopelnījusi pirmoreiz.

“Šis ir mans viens no sliktākajiem rezultātiem laika ziņā lielajās sacensībās. Varbūt daļēji to arī var norakstīt uz karstumu, tomēr ļoti pievīla viena kāja,” teica soļotāja. “Fiziski enerģija man bija iekšā, bet tehniski nevarēju ātrāk pasoļot. Būtu gribējusi distanci noiet ap stundu un 32 minūtēm.”

Pastare nebija droša vai turpinās karjeru, bet atzina, ka vēlētos to darīt vēl vismaz divus gadus, jo līdz šim nekad nav piedalījusies Eiropas čempionātos.

Saistītie raksti

“Kaut kas ir jāmaina. Ja izdosies izanalizēt šo startu, droši vien mēģināšu vēl nākamos divus gadus. Jācenšas pāriet nākamajā līmenī, lai būtu stabils rezultāts,” soļotāja stāstīja, ka pēdējos gados viņu nomocījusi traumas, tāpēc sanācis maz piedalīties sacensībās. “Ļoti gribētos līmeni noturēt līdzsvarā. Arī šodien enerģija iekšā bija.”

Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs Pastare 20 kilometros ieņēma 24.vietu. Savukārt pasaules čempionātos Latvijas soļotāja bijusi 27.vietā 2011.gadā un 23.vietā 2013.gadā, bet pērn Pekinā viņa nestartēja.
Riodežaneiro olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Saboņa dēls paraksta visu laiku ienesīgāko līgumu Lietuvas sporta vēsturē 1
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
KHL kluba treneris tiesnesim draud sadedzināt mašīnu
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
“Blue Jackets” piekto maču pēc kārtas tiek pie punktiem
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Daugavpilī labots nacionālais siltuma rekords
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
2 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
21 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 3
2 stundas