Sports
Citi sporta veidi

Soļotājs Rumbenieks – caur Slovākiju uz Berlīni0

foto: AFP/LETA

Latvijas soļotājs Arnis Rumbenieks sestdien Slovākijas pilsētā Dudincē, kurā norisinājās tradicionālās pvasara sacensības, izpildīja Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas normatīvu 50 kilometru distancē.

Rumbenieks, kurš aktīvo soļotāju rindās atgriezies pēc gada pārtraukuma, finišu sasniedza četrās stundās un sešās sekundēs, kas viņam ir karjeras otrs labākais rezultāts šajā distancē.

Latvijas sportists sacensībās ieņēma sesto vietu, kamēr uzvaru svinēja olimpiskais un pasaules čempions Matejs Tots no Slovākijas, kurš savā mājas trasē finišēja pēc trim stundām, 42 minūtēm un 46 sekundēm.

Tikmēr uz goda pjedestāla tika arī divi Somijas pārstāvji. Otrais bija Veli Mati Partanens, kurš uzvarētājam zaudēja minūti un 57 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Jarko Kinnunens, kurš uzvarētājam zaudēja teju 12 minūtes.

Rumbenieks, kurš ir 2012.gada Londonas un 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieks, savu personīgo rekordu, kas ir trīs stundas, 58 minūtes un 25 sekundes, sasniedza pirms desmit gadiem.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvu (4.08:00) latvietis izpildīja ar uzviju.

Vēl augstāku vietu ieņēma Latvijas labākā soļotāja Agnese Pastare, kura bija ceturtā 20 kilometru distancē dāmām, tomēr viņai pie Eiropas čempionāta normatīva neizdevās tikt.

Viņa finišu sasniedza stundā, 37 minūtēs un 47 sekundēs, bet, lai startētu Vecā kontinenta meistarsacīkstēs, vajadzēja soļot par 47 sekundēm ātrāk.

Uzvaru svinēja kolumbiete Sandra Lorena Arena, kura finišēja pēc stundas, 28 minūtēm un 48 sekundēm.

Savukārt vīriešiem 20 kilometris piektais bija Edgars Gjačs, kurš finišēja stundā, 40 minūtēs un 43 sekundēs. Uzvarēja kolumbietis Eidars Arevalo, kurš finišu sasniedza stundā, 22 minūtēs un 13 sekundēs.

Eiropas čempionāts augustā risināsies Berlīnē.

LA.lv