×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. jūnijs, 2018
Drukāt

Solvita Āboltiņa pošas uz Romu (26)

Foto -LETAFoto -LETA

Bijusī “Vienotības” politiķe Solvita Āboltiņa, kura kopš februāra strādā par Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktori, pavisam drīz varētu kļūt par vēstnieci Itālijā, liecina “LA” rīcībā esošā informācija.

“LA” avoti politiķu un ārlietu dienestu aprindās apstiprināja, ka S. Āboltiņas kandidatūra tiks piedāvāta Latvijas vēstnieces Itālijā amatam, taču oficiāli to neapstiprina. “Nevaru komentēt vēstnieku kandidātus, tos neatklājam, jo valstīm jāvienojas par viņiem, un to darīšu tikai tad, kad viņus paziņos prezidents,” uzsver Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. “Nevaru nedz apstiprināt, nedz noliegt,” jautāts, vai S. Āboltiņas kandidatūra jau izskatīta Saeimas Ārlietu komisijā, atbild Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols (NA). Runājot par bijušo politiķu darbošanos diplomātijas jomā, viņš pauž uzskatu, ka Latvijas ārlietu dienestā jānotiek paaudžu maiņai. “Ārlietu dienestā ir daudzi cilvēki, kas nesavtīgi un sūri strādā, lai veidotu karjeru. Un, ja šajā kontekstā parādās kāds kādreizējais politiķis, tad tas pret jaunajiem karjeras diplomātiem nav taisnīgi. Politika un diplomātija tomēr ir atšķirīgas lietas, jo politiķi var uzvesties brīvāk, bet diplomātam jādomā, kā labāk reprezentēt valsti un lietot diplomātisko etiķeti,” spriež R. Kols, tomēr nojaušams, ka par to viņš vairāk runā nākotnes formā.

Ārlietu komisijas deputāts Jānis Dombrava arī nekomentē iespējamo vēstnieces nozīmēšanas procesu. Viņš gan uzskata, ka S. Āboltiņai esot laba iepriekšējā pieredze, lai ieņemtu diplomātes amatu, tomēr, viņaprāt, bijušo politiķu apstiprināšana vēstnieka amatā būtu pieļaujama, ja pēc politiskās karjeras beigām būtu pagājis vismaz gads.
Tikmēr S. Āboltiņas bijusī kolēģe “Vienotības” frakcijā, pašreizējā Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere uzsver, ka S. Āboltiņu vērtē kā pieredzējuši diplomāti. “Vēstnieces darbs prasa atbildību un izturību. Es lepojos ar visiem Latvijas vēstniekiem, kas pilda šo darbu,” piebilst I. Lībiņa-Egnere.
Pašlaik Latvijas vēstnieks Itālijā jau piecus gadus (kopš 2013. gada 19. septembra) ir karjeras diplomāts Artis Bērtulis.

Vēstnieku nozīmēšanas kārtība ir šāda – vispirms kanidiatūras apspriež ārlietu ministrs ar atestācijas komsiju, tālāk ārlietu ministrs kandidatūru piedāvā Valsts prezidentam, kad panākta vienošanās ar prezidentu, notiek kandidatūras apspriešana Saeimas Ārlietu komisijā, kura uzklausa kandidātus. Ja Ārlietu komisija piekrīt vēstnieka kandidatūrai, tad uzņemošajai valstij tiek lūgta piekrišana. Ja no uzņemošās valsts saņemta piekrišana, prezidents akreditē vēstnieku, un viņš saņem akreditācijas vēstuli.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Āboltiņa gribot izskolot un pabarot savus bērnus-tā viņa teica-varētu domāt, ka citi negrib???un tāpēc visi līdzekļi labi????

 2. Musļikiem par karalieni:):):),vai nu ziepēs,ziepēs……….:):)

 3. KĀ, VAI TAD NE UZ HONGKONGU?????!!!!!

 4. KĀ, VAI TAD NE UZ HONGKONGU?????!!!!!

 5. Lapsa jau zina,kā un kur ielīst!

 6. kuce ziepes savārīja, no siles pastrēba, un nu bēg prom. Jūt laikam dūmu smaku. Nāks pār jums sods KANGARI!

 7. Ar vienotu visu trīs koalīcijas partiju atbalstu,ārlietu dienestā notiek paaudžu maiņa!

 8. Vai tā Jabločkina prot itāliski, jeb viņa domā ka itāļi runā krieviski?

 9. es vinu labprat satiktu aizsaules ielaun tas butu vinas gala punkts

 10. Forša valsts, kur gribu tur strādāju! Es viņai pat vissliktāko tualeti neuzticētu! Rudā lapsa!

 11. Nu kā jau paredzēts! Jebkuras valsts vēstniece, bet tikai lai būtu silts klimats!

 12. ĀBOLTIŅAI IR JAPOŠAS UZ CIETUMU….PAR FINANSĪĀLAJIEM NOZIEGUMIEM SEVIŠĶI LIELOS APMĒROS ! ! !

 13. Atjauninātā partija,atjauninātā Āboltiņa!

 14. Veco partiju “Jaunā maiņa”! Atstāsim?

 15. Kas kaunu neprot,tas badā nemirst!

 16. ta slotu jau iegādājusies ??

 17. Dipomātiskajā dienesta strādāt nav īstā vieta Āboltiņai, par sētnieci, JĀ.

 18. =Two Cents 21.06.2018 22:17
  Un kā tā rudā lapsa bija sašutusi, kad viņai pusgadu atpakaļ prasīja vai viņai nav apsolīta vieta Itālijā. Kā vispār kautko tādu varot iedomāties utt utjp. Un ja jau Āboltiņu izmeta no Vienotības, kādēļ Vienotības ministrs tagad virza viņu kā diskreditētu politiķu augstam valsts amatam? Tātad tas viss bija lēts cirks plebejiem.=
  Tikai iezīme – Vienotība arī šodien cirks plebejiem, jo Vienotības ārlietu ministrs virza ”ūinātāju” par vēstnieci un nu varēs ūināt Romā…- Ja godīgi tā Vienotības ņirgāšanās par saviem Latvijas līdz pilsoņiem. Ja vēlaties turpināt saņemt ņirgas – balsojiet un turpiniet maksāt OIK – ko Ašenradens ir apsolījis darījumu vīriem…

 19. kur atkal mans kometars? Atbildēt

  Vai tad tiesam katreiz jaatgadina it ka ,,patriotiskai,, Latvijas avizei La ka Latvija cenzura ir aizliegta? un ka Latvija tomer drikst kritizet Maskavas pakalpinus? nu ceresim ka pec sim rindam mans komentars tomer tiks paradits..

 20. Maksa par nodevibu? Atbildēt

  Ka zinams toreiz neskaidros apstaklos krita (ka runa ar Aboltinas palidzibu)Laimdotas Straujumas valdiba kas bija visai populara tauta vieta nakot nez no kurienes iznirusam loti nepopopularam tauta Marim Kucinskim par kuru runa ka it ka kalpojot lielzaglim Lembergam..vai pat pasai Maskavai.. tapec ari piemeram saprotama liela steiga kapec Kucinskis steidzas notiesat Latvijas bankas prezidentu Rimsevicu..bet Lembergs un Usakovs netiks tiesati nekad..

  • Redzi, kamēr Tieslietas kūrēs tēvzemieši ( ZZS un Lemberga satelītiņi ), hūti nekad nenotiesās. Un ievēlēs visu to veco komunistisko varzu atkal, jo viņi māk pielabināties pie veciem penšiem un pusizglītotiem ļautiņiem. Komunistu skola !

 21. vinju pat pers.viirs par pilnu nenjem..nabaga roma,nabaga letinji,kam naaksies griezties veestnieciibaa..
  latijas jau taa izbaleejis teels un itaalju sajuusma par latvju dailjavaam nu tagad pa iistam sunim zem astes!!!

 22. To tak talak par Subati nevar laist

 23. Gaidu Saeimas vēlēšanas, kad visi vecie politikāņi, kuri sen aizmirsa kam viņi kalpo, tiks atstādināti , atsaukti no amatiem un viņiem tiks piedāvāts pabūt parastas tautas un pensionāru ādā . Optimisms nav pārāk liels, bet…. varbūt tomēr jauni spēki nomainīs vecos. Cerams, ka ne Saskaņa !

Draugiem Facebook Twitter Google+