×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Šomēnes Latvijā varētu ierasties nākamā bēgļu grupa (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Nākamā patvēruma meklētāju grupa Latvijā varētu ierasties marta laikā, informēja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska padomniece Daiga Holma.

Patlaban gan vēl nav informācijas par to, cik daudz patvēruma meklētāju Latvijā šomēnes varētu ierasties. Holma informēja, ka Latvijas speciālisti šajās nedēļās strādā ar tiem potenciālajiem patvēruma meklētājiem, kuri martā varētu ierasties mūsu valstā. Paredzēts, ka patvēruma meklētāji uz Latviju šomēnes tiks pārcelti no Grieķijas.

Februāra sākumā uz Latviju jau tika pārvietotas divas pirmās patvēruma meklētāju ģimenes – no Sīrijas un Eritrejas, tostarp arī divi pirmskolas vecuma bērni. Šiem patvēruma meklētājiem esot profesionāla izglītība: viens vīrietis esot drēbnieks-dizainers, otrs specializējies viesnīcu sfērā. Savukārt sievietes esot friziere un medmāsa.

Latvijas nacionālā pozīcija paredz kopumā uzņemt līdz 776 patvēruma meklētājiem. Vienlaikus pērn Ungārija atteicās piedalīties patvēruma meklētāju sadalē, tādēļ patlaban ir panākta vienošanās, ka Latvija divu gadu laikā uzņems 531 personu. Patvērumu meklētājus iecerēts uzņemt divu programmu ietvaros – viena paredz to pārvietošanu no Grieķijas un Itālijas, bet otra – pārcelšanu no trešajām valstīm, kur atrodas bēgļu nometnes.

Holma pastāstīja, ka Latvija tādējādi esošā plāna ietvaros varētu pārcelt patvēruma meklētājus arī no Turcijas. Vienlaikus patlaban nav uzsākti konkrēti pasākumi, lai to īstenotu.

Līdz bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanai patvēruma meklētāji uzturēsies Patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā “Mucenieki”. Lai pārvietotu patvērumu meklētājus uz Latviju, sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ES valstu līderi pirmdienas vakarā apsveica panākto lūzumu sarunās ar Turciju par vienošanos migrācijas krīzes ierobežošanai, bet atlika lēmuma pieņemšanu līdz nākamās nedēļas samitam, lai apspriestu Ankaras jauno prasību detaļas.

Paziņojumā, kuru ES līderi izplatīja pēc tikšanās, teikts, ka plaši atbalstīta vienošanās, kas paredz, ka visi nelegālie imigranti, kas ieradīsies no Turcijas Grieķijā, tiks nosūtīti atpakaļ un viņu pārsūtīšanas izdevumus segs ES. Par katru sīrieti, kas tiks uzņemts atpakaļ Turcijā, ES no Turcijas uzņems vienu oficiāli par bēgli atzītu sīrieti, teikts paziņojumā.

Tāpat tiks paātrināti plāni, kas ļaus Turcijas pilsoņiem ceļot uz ES bez vīzām. Mērķis ir atcelt vīzu režīmu jau līdz jūnijam.

Tiks paātrināts oktobrī solītais trīs miljardu eiro maksājums, un tiks pieņemts lēmums par papildu finansējumu Turcijai, lai tā labāk spētu tikt galā ar krīzi. Turcija pieprasījusi ES palīdzības apjomu palielināt līdz sešiem miljardiem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. UNGĀRIJA var ,bet LATVIJA nevar ?

Draugiem Facebook Twitter Google+