Ekonomika
Bizness

Šomēnes likvidēta “Kurzemes hercogiste”0

Rudītes Bērziņas foto

Šomēnes likvidēta SIA “Kurzemes hercogiste”, liecina ieraksts Komercreģistrā.

Uzņēmums pilnībā piederēja Ausmai Graubiņai, kas bija patiesā labuma guvēja. Uzņēmums nodarbojās ar pārtikas produktu, dzērienu un tabakas nespecializēto vairumtirdzniecību.

Pēdējos gados SIA “Kurzemes hercogiste” saimniecisko darbību neveica, liecina informācija firmas.lv.

Jāatgādina, ka pagājušajā gadā reģistrēts visu laiku augstākais likvidēto uzņēmumu skaits. “Lursoft” statistikas dati liecina, ka 2018.gadā Latvijā likvidēti 20 746 uzņēmumi, par 25,89% vairāk nekā gadu iepriekš.

Starp pērn likvidētajiem uzņēmumiem visplašāk pārstāvēta būvniecība, sabiedriskā ēdināšana un kravu pārvadājumi, bet, ja raugāmies uzņēmumu vidējo vecumu, jāteic, ka 2018.gadā likvidētie uzņēmumi ir ar vairāku gadu pieredzi biznesā – to vidējais vecums pārsniedz 6 gadu slieksni.

Tikmēr, raugoties, kuri uzņēmumi “nodzīvojuši” visīsāko mūžu pirms tie pagājušajā gadā likvidēti, jāmin mākslas, izklaides un atpūtas nozare, jo to vidējais vecums likvidēšanas brīdī bijis 5 gadi un 4 mēneši, rāda “Lursoft” izpēte.

Saistītie raksti

Likvidēto uzņēmumu rekords šogad atkal varētu tikt pārspēts, jo līdz marta vidum likvidēti jau 12 840 uzņēmumi, tikpat, cik 2016.gadā visu 12 mēnešu periodā.

Lielais likvidēto uzņēmumu skaits saistāms ar UR veiktajām darbībām, automatizēti izslēdzot no reģistra ekonomiski neaktīvos uzņēmumus.
LA.lv