×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. maijs, 2016
Drukāt

Somietēm aizliedz tirgošanos Stādu parādē (16)

Foto-Uldis GraudiņšFoto-Uldis Graudiņš

Sestdien, 30.aprīlī, 13. Latvijas Stādu parādē, kas pulcē vien Latvijas ražotājus ar vietējās izcelsmes produktiem, pēc “Latvijas Avīzes” fiksētā pārkāpuma puķu stādu un gumu pārdošanu aizliedza Somijas uzņēmuma SIA “Ralfhouse” pārstāvēm.

Latvijas Stādu parāde ir vienīgais gadatirgus valstī, kur atļauts pārdot vien mūsu valstī audzētus sīpolus, gumus un stādus. Stādu audzētāju parāde, kas kļuvusi par vissvarīgāko notikumu vietējiem ražotājiem, ir paredzēta tikai un vienīgi viņiem, aizvien uzsver tās rīkotāja Latvijas Stādu audzētāju biedrība. Katrā gadatirgū ik rītu, vismaz tā tiek stāstīts žurnālistiem, ētikas komisija apstaigā visus stendus un novērtē, vai pārdod vien Latvijā audzētos stādus.

Aizvadītajā sestdienā ļoti uzkrītoši netālu no pasākuma centrālās daļas bija redzams, ka divas uzmanību piesaistošas un latviešu valodā nerunājošas kundzes pārdod vairāku sugu stādus, kas citos stendos tikpat kā nebija atrodami. Piemēram, violetās kallas un to gumus. Uzrunāta viena no viņām Astrīda pastāstīja, ka stādi audzēti Somijā, audzēšanā izmantots SIA “Eko era” ražotais vermikomposts (SIA “Eko era” līdzīpašnieki ir arīdzan zināmie hokejisti Edgars Masaļskis, Mārtiņš Cipulis, Oļegs Sorokins un Jānis Sprukts).

Somietes uz Latviju atvedis SIA “Eko Era” valdes priekšsēdētājs Larsens Pulturs, kas parādē piedalās jau daudzus gadus un par aizliegumu piedalīties ārzemniekiem zināja. Turklāt, ikvienam parādes dalībniekam ir jāparakstās, ka ir iepazinies ar nolikumu, kur norādīts, kādus stādus gadatirgū drīkst pārdot.

“Mēs gribējām, lai mūs uzņemtu labāk. Pircēju attieksme bija laba. Atvedām labu preci, un, ja tā ir laba, tad labi ir visiem. Nezinājām, ka nevar piedalīties. Ja izmantojam Latvijas vermikompostu, tad jau ir Latvijas produkts,” pēc aizlieguma svētdien pārdot savus produktus – laimiņus, inkarvillijas, mirabilas un lilijas – taisnojās Astrīda.

Vairāk par Stādu parādi lasiet 2.maija “Latvijas Avīzes” numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Ja uz Latviju tiek atvesta kvalitatīva prece un piedāvā par zemāku cenu,manis pēc var runāt kaut japāņu valodā.Kādreiz atvedu tulpju sīpolus no Holandes(Padomju laikā ,pa klusu,jo tad bija strikti aizliegts vest stādus un puķes no ārzemēm dēl kaut kādas karantīnes ) Līdz šīm brīdim Latvijā nav tādu tulpju un visi kaimiņi nāk apbrīnot manas puķes ziedēšanas laikā un es labprāt dāvinu sīpolus ,lai visiem ir prieks .Šīs aizliegums man atgādina tos Padomju laikus ar saviem stulbiem aizliegumiem Ļoti žēl ka mums nav citu svarīgāku problēmu!!

 2. Kallas tiešām bija skaistas,bet kopumā šis pasākums liekas ļoti dārgs.Protams ,katrs pelna ,kā var.Gan jau ,ka dalības maksa arī gana liela.Nu nav vietējiem tā pirktspēja tāda.Ekskursija pa tirgu beidzās tikai ar zemeņu stādiem un šo to no pārtikas.

 3. fiksētāji….varoņi!
  stulbā pāķu avīze!

 4. Pastalnieku stulbumam nav robežu Atbildēt

  Kurš IDIOTS izlikās neredzam, ka LIELĀKĀ daļa bija prece no Polijas, Lietuvas, a?
  Tas pastalnieku STULBUMS ir vnk neaprakstāms … redz, pamanījis TIKAI Somijas- pie tam kvalitatīvāko un cenā pieņemamāko preci …
  Labi, ka cilvēkiem tomēr IZDEVĀS nopirkt šo patiešām kvalitaīvo Somijas preci – stādus, kas audzēti Somijā, izmantojot SIA “Eko era” ražotais vermikomposts (SIA “Eko era” līdzīpašnieki ir arīdzan LATVIJĀ zināmie hokejisti Edgars Masaļskis, Mārtiņš Cipulis, Oļegs Sorokins un Jānis Sprukts).

 5. bet protams, jo pirmkārt viņas krodukcija bija 2 galvastiesas labāka par pārejo piedāvājumu, un ari cenas pat ļoti samērigas. nevar taču ļaut lēti un labi ja pieņemts ka jātirgo dārgi un slikti bet man izdevās paspēt nopirkt:)

 6. Lai somi brauc uz Centrāltirgu tirgoties, kur vēl jāmāk runāt latviski un krieviski. Vienīgais nesmuki, ka zināja, ka nav atļauts un netirgoja latviski.

 7. SI SI SI SIGULDA

 8. sigulda tirgus vadiba vienmer ir bijushi LOHI

 9. protams latvijas stadu parade tirgo ari leisi,bet ara neviens vinus nedzen,a te somi JOMA JO, latvijas stadu parade,sigulda zina ko dara,esmu ar to saskaries.tikai jautajums ka var kaut kada kluba direktore visu saprast par stadiem.isteniba ar siguldu man ari ir slikta pieredze

  • ko nozimē vietejais? tur lauvas tiesa bija polijas lētā prece ko uzdeva par pašmāju, nevajag visus par idiotiem uzskatit, somi kā reiz savejo tirgoja jo prece bija laba

 10. Jums pašiem smiekli nenāk?Lielākā tiesa koku un krūmu nākušas pa taisno no Polijas!

Draugiem Facebook Twitter Google+