Pasaulē
Eiropa

Somijā apstiprina likumu par viendzimuma laulībām 16

Foto – AFP/LETA

SSomijas parlaments piektdien noraidīja pilsoņu petīciju, kurā bija lūgts atcelt likumu par viendzimuma laulībām, tādējādi garantējot, ka likums nākammēnes stāsies spēkā.

120 likumdevēji balsoja pret petīciju, bet 48 to atbalstīja.

“Tas nu reiz būtu! Parlaments apstiprina, ka viendzimuma laulības būs drošas par 100% no šī laika mūžīgi! Laimīgas laulības!” tviterī novēlēja “zaļo” partijas līderis Ville Nīniste.

Ar 2014.gadā pieņemto likumu tiek izlīdzinātas atšķirības homoseksuālo savienību un heteroseksuālo laulību starpā, viendzimuma pāriem garantējot vienlīdzīgas tiesības adoptēt bērnus un pieņemt partnera uzvārdu.

Ziemeļvalstu vidū Somija līdz šim bija vienīgā valsts, kur nebija atzītas viendzimuma laulības. Tiesa gan, geju un lesbiešu pāri jau kopš 2002.gada varēja reģistrēt partnerattiecības.

“Patieso laulību” petīcijas organizētāji bija savākuši vairāk nekā 100 000 parakstu, pieprasot likumu atcelt. Iniciatīvas atbalstītāji skaidroja, ka bērnam ir tiesības uz to, lai viņam būtu kā tēvs, tā māte. Daudziem par pārsteigumu, parlamenta komiteja šo jautājumu izvirzīja balsošanai.

Daudzi likumdevēji principā bija pret nesena lēmuma pārskatīšanu, un vienīgi vairums valdības koalīcijas partijas “Īstie somi”, kā arī arī opozīcijas kristīgo demokrātu deputātu balsojumā petīciju atbalstīja.

Likumprojekti par viendzimuma laulībām kopš 2006.gada trīs reizes tikuši bloķēti, līdz 2014.gadā tas beidzot tika pieņemts ar 101 balsi “par” un 90 “pret”.

LA.lv