×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
20. augusts, 2017
Drukāt

Somijā ar klusuma brīdi piemin divas uzbrukumā ar nazi nogalinātās sievietes (1)

svecite

Somijā svētdien tika ievērots klusuma brīdis, pieminot divas sievietes, kuras Turku uzbrukumā ar nazi nogalināja patvēruma meklētājs no Marokas.

Turku tirgus laukumā, kur notika uzbrukums, uz klusuma brīdi sapulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Somijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Kari Makinens.

Tirgus laukumā tika aizdegtas sveces un nolikti ziedi. Pie kāda ziedu pušķa bija piestiprināts uzraksts “Miers un mīlestība – nē vardarbībai Somijā”.

Pirms klusuma brīža 15 minūtes zvanīja Turku katedrāles zvani.

Līdzīgi piemiņas brīži notika visā valstī.

Jau ziņots, ka uzbrukumā piektdien Turku tirgus laukumā tika nogalinātas divas sievietes, bet vēl astoņi cilvēki tika ievainoti. Ievainoto vidū ir sešas sievietes. Starp ievainotajiem vienai personai ir Itālijas, vienai – Lielbritānijas un vienai – Zviedrijas pilsonība.

Uzbrucējs identificēts kā 18 gadus vecs Marokas pilsonis, kurš Somijā ieradies 2016.gada sākumā un lūdzis patvērumu. Viņš dzīvojis patvēruma meklētāju centrā.

Uzbrucēju pēc cilvēku saduršanas sašāva policija, un viņš atrodas slimnīcā.

Policija paziņojusi, ka notikušo izmeklē kā teroraktu, un ka uzbrucējs centies sadurt sievietes, bet vīrieši tika ievainoti pēc tam, kad nāca sievietēm palīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+