Pasaulē
Eiropa

Somija brīdina par saspīlējumu Baltijas jūrā 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
LETA/AFP

Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste trešdien paziņoja, ka neuzskata pēdējā laikā notikušo Krievijas raķešu dislocēšanu Baltijas jūras reģionā par tiešiem draudiem, bet brīdināja, ka negatīva darbību un pretdarbību spirāle var izraisīt to, ka “kaut kas notiktu, pat ja tikai nejauši”.

Trešdien sniedzot interviju Somijas telekanālam “MTV3 News”, kamēr Somijas parlamentā notika seminārs par Eiropu un Krieviju, aizsardzības ministrs sacīja, ka līdzīgas raķešu pārvietošanas ir notikušas arī agrāk un reģiona valstis uzmanīgi vērojušas šādas darbības.

“Mēs, dabiski, atbalstām saspīlējuma mazināšanos. Un mēs praktizējam aktīvu stabilitātes politiku,” teica Nīniste. “Mums patiktu redzēt, ka militārā situācija Baltijas jūrā kļūtu mierīgāka, nevis notiktu tās eskalācija.”

Trīs Baltijas valstis Igaunija, Latvija un Lietuva, kas ir NATO dalībvalstis, un to kaimiņvalstis Somija un Zviedrija, kas nav pievienojušās Ziemeļatlantijas aliansei, ar satraukumu vēro, kā Krievija pēdējā laikā demonstrē savu militāro varenību Baltijas jūras reģionā.

NATO ir palielinājusi savu militāro klātbūtni šajā rajonā un solījusi aizsargāt savas Baltijas dalībvalstis, ja tās tiktu apdraudētas.

Somija tāpat kā Zviedrija un Baltijas valstis ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts un var saņemt aicinājumu palīdzēt Baltijas valstīm, ja Krievija tās apdraudētu.

“Es negribētu izteikt pieņēmumus, bet ir skaidrs, ka Somijai kā ES loceklei ir pienākums palīdzēt, un tas tāpat nozīmē, ka arī Somija gūtu atbalstu krīzes brīdī,” sacīja Nīniste šajā intervijā.

Ministrs gan teica, ka pašlaik nav nekādu draudu Somijai, kurai ir 1300 kilometrus gara robeža ar Krieviju.

Nīniste sacīja, ka viņš nav redzējis “nekādu tieksmi Krievijas vadībā apdraudēt” viņa valsti, un ka “šai ziņā Krievija nav drauds Somijai”.

LA.lv