Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Somija bumbo zemūdens objektu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijas karaflote otrdienas naktī valsts teritoriālajos ūdeņos ar dziļumbumbām apmētājusi aizdomīgu zemūdens objektu.

“Veicot teritoriālās neaizskaramības novērošanu, karaflote 27. aprīlī ap dienas vidu pamanīja iespējamu zemūdens objektu Somijas teritoriālajos ūdeņos netālu no robežas ārpus Helsinkiem,” teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā. Objekts otrreiz pamanīts naktī, un dots rīkojums izmest vieglās dziļumbumbas. “Vieglās dziļumbumbas ir paredzētas, lai dotu mērenu brīdinājumu. Tās nav domātas, lai nodarītu postījumus, bet ir kā brīdinājums,” norādīja karaflotes operāciju vadītājs komodors Olavi Jantunens. Viņš atzina, ka nevar pateikt, vai objekts bijis zemūdene. Viņš arī nevēlējās izteikt minējumus par to, kas šis objekts varētu būt bijis. “Atšķirīgi sensori mūsu sistēmās bija radījuši noteikta apjoma materiālu, un to šobrīd analizē mūsu izpētes sistēmas,” sacīja Jantunens. Pēc brīdinājuma sprādzieniem objekts vairs nav manīts.

Incidents noticis laikā, kad Baltijas jūrā pieaugusi Krievijas militārā aktivitāte, bet blokiem nepiederošā Somija paziņojusi, ka tā nostiprinās militāro sadarbību ar ziemeļvalstīm, arī ar NATO dalībvalstīm Norvēģiju un Dāniju. Oktobrī Zviedrijas bruņotie spēki netālu no Stokholmas nesekmīgi centās sadzīt pēdas kādai, pēc visa spiežot, ārvalstu zemūdenei.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+