×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Somijā ” Eirojackpot” izlozē laimēti 29,5 miljoni eiro

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Starptautiskā loteriju projektā “Eurojackpot”, kurā no februāra iesaistīsies arī Latvija, kāds Somijas iedzīvotājs laimējis 29,5 miljonus eiro (20,7 miljonus latu), sestdien vēstīja Somijas sabiedriskā raidorganizācija YLE.

Laimētājs vai laimētāja no Somijas dienvidu Ostrobotnijas rajona Seinejoku pilsētas piektdienas vakarā iegūto lielo laimestu varēs saņemt apmēram trīs nedēļu laikā, informēja Somijas valsts loteriju kompānija “Veikkaus”.

Laimīgā loterijas biļete iegādāta “Veikkaus” interneta vietnē.

Seinejoku iedzīvotājs ir pirmais Somijas iedzīvotājs, kas laimējis lielo “Eurojackpot” laimestu, kā arī viņš vai viņa ir valsts vēsturē lielākā loterijas laimesta ieguvējs.

Piektdien laimētais ir arī lielākā laimētā summa “Eurojackpot” vēsturē. Iepriekšējo lielāko laimestu kāds spēlētājs no Vācijas ieguva pērn, kad par laimīgās skaitļu kombinācijas uzminēšanu saņēma 27,5 miljonus eiro (19,3 miljonus latu).

No 2013.gada 1.februāra Latvija kopā ar vēl piecām valstīm – Islandi, Horvātiju, Lietuvu, Norvēģiju un Zviedriju – no pievienosies ” Eurojackpot” rīkotājiem Vācijā, Itālijā, Spānijā, Nīderlandē, Dānijā, Slovēnijā, Somijā un Igaunijā, tādējādi no februāra loterija būs pieejama 240 miljoniem iedzīvotāju 14 Eiropas valstīs.

“Eurojackpot”  ir jaunākā Eiropas miljonu loterija un tās pirmā izloze notika 2012.gada martā. “Eurojackpot” izlozes notiek katru piektdienu ar garantēto minimālo “džekpotu” – 10 miljoni eiro (septiņi miljoni latu).

Saskaņā ar sniegto informāciju “Eurojackpot” ir skaitļu loterija ar spēles formulu pieci skaitļi no 50 un divi papildskaitļi no astoņi. Lai laimētu maksimālo loterijas laimestu, kopā jāatmin septiņi skaitļi. Loterijā pavisam ir 12 dažādas laimestu grupas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+