Somija izrauj uzvaru 9 sekundes pirms spēles beigām 0

Dramatisku uzvaru pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfināla cīņā ceturtdien izcīnīja pagājušā gada spēcīgākā komanda un viena no šī gada sacensību saimniecēm Somija.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Pateicoties Jeses Joensū gūtajiem vārtiem 8,8 sekundes pirms pamatlaika beigām, ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Somija pārspēja ASV valstsvienību. Šajā mačā rezultātu 34.minūtē atklāja tieši Joensū, bet jau 21 sekundi vēlāk izlīdzinājumu panāca Kails Palmjēri. Trešās trešdaļas otrajā minūtē jau Bobijs Raiens vadībā izvirzīja amerikāņus, bet trešdaļas vidū Miku Koivu atkal izlīdzināja rezultātu. Kad jau likās, ka cīņā būs jāaizvada pagarinājums, Joensū guva savus otros vārtus mačā un panāca somiem uzvaru.

Apakšgrupu sacensībās ASV izlase sagrāva Somiju ar 5:0. Pusfinālā sestdien Somija spēkosies ar Krievijas izlasi, kas ar rezultātu 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) smagā cīņā pārspēja Norvēģiju. Pasaules čempionāta pusfinālā Krievija iekļuvusi piekto gadu pēc kārtas.

Savukārt pirmajā ceturtdienas ceturtdaļfināla spēlē Slovākijas hokeja izlase ar rezultātu 4:3 (2:1, 0:2, 2:0) sensacionāli pieveica Kanādas valstsvienību. Tā bija līdz šim Slovākijas vienīgā uzvara pār hokeja dzimtenes pārstāvjiem, un tieši tajā gadā slovāki līdz šim vienīgo reizi uzvarēja pasaules čempionātā. Savukārt pusfinālu tā sasniegusi pirmoreiz kopš 2004.gada. Tikmēr Kanāda pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā zaudējusi jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekšējās divas reizes tā zaudēja Krievijai. Savukārt pirms tam Kanāda no 2007. līdz 2009.gadam bija trīs reizes pēc kārtas spēlējusi finālmačā.

Pēdējā ceturtdaļfinālā plkst.21.15 Stokholmā savā starpā tiksies Zviedrijas un Čehijas valstsvienības. Šo maču tiešraidē translēs kanāli “Viasat Sport Baltic” un TV6.

Spēle par trešo vietu un fināls notiks svētdien. Abi pusfināli un cīņas par medaļām risināsies Helsinkos.