×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Somijā bēgļu dēļ atmosfēra nokaitēta; ielās iziet patruļas. Saruna ar EP deputātu Jusi Halla-Aho (10)

Foto - LETAFoto - LETA

“Somijā varēja notikt līdzīgi masveida uzbrukumi sievietēm kā Ķelnē. Policija Somijā dažas dienas pirms Jaungada patvēruma meklētāju uzņemšanas centros aizturēja cilvēkus, kas, iespējams, plānoja līdzīgas darbības,” intervijā “LA” uzsver Somijas eiroparlamentārietis Jusi Halla-Aho. Viņš Somijas sabiedrībā pazīstams kā multikulturālisma kritiķis un Eiropas Parlamentā ievēlēts no “Somu partijas” (iepriekš zināma ar nosaukumu “Istie somi”), darbojas Eiropas Konservatīvo un reformistu politiskajā grupā.

– Kāds noskaņojums valda Somijā saistībā ar patvēruma meklētājiem?

J. Halla-Aho: – Atmosfēra ir nokaitēta, jo Somija nekad nav bijusi tik sašķelta kā pašlaik. Pirmoreiz patvēruma meklētāji pie mums ieradās 1990. gadā – toreiz mēs bijām ziņkārīgi. Mūsu attieksme bija naiva, jo mums nebija tādas pieredzes ar migrāciju kā Zviedrijai un Dānijai. Izdzirdot vārdu “bēgļi”, cilvēki parasti domā, ka runa ir par sievietēm un bērniem, taču attēlos redzam, ka lielākoties tie ir jauni vīrieši. Daudziem patvēruma meklētājiem, kas mūsdienās nonāk Somijā, automātiski netiek piešķirts bēgļa statuss, jo tie ir ekonomiskie migranti, kuri meklē labāku dzīvi. Šāda veida migrācija ir darbojusies vienmēr. Somijā nav izveidota īstena patvēruma sistēma, un cilvēkiem zūd ticība tai. Patvēruma meklētāji ne vienmēr ir trūcīgi. Bijuši gadījumi, kad patvēruma meklētāji ir veikuši lielo attālumu no Lapzemes uz Helsinkiem ar taksometru. Neviens nezina, no kurienes viņiem ir šādi līdzekļi. Daudzās Eiropas valstīs tiek runāts par iespējām šo naudu konfiscēt, lai segtu patvēruma meklētāju uzturēšanās izdevumus. Iespējams, arī Somijā tas tiks darīts.

Svarīgi ir ņemt vērā noziedzības līmeni valstī. Piemēram, 30 procentus no reģistrētajiem noziegumiem Somijā pastrādā iebraucēji. Un šie skaitļi neattiecas uz migrantiem no Krievijas un ES valstīm, bet gan uz cilvēkiem no Ziemeļ­āfrikas un arābu valstīm. Protams, sabiedrībā notiek diskusijas, vai tajā esam vainojami mēs, mūsu kultūra vai viņu kultūra. Pašlaik lielākā daļa patvēruma meklētāju atrodas izmitināšanas centros un reti rādās ārā, bet mani uztrauc, kas notiks, iestājoties pavasarim, kad viņi būs vairāk redzami ielās. Mani satrauc viņu attieksme pret sievietēm, kas atšķiras no mūsu kultūrā pieņemtajām normām. Viena no mūsu kultūras īpatnībām ir cieņa pret autoritātēm un iestādēm. Tomēr patvēruma meklētājiem nav šādu vērtību. Policijai bija jāiesaistās ar lieliem spēkiem, kad patvēruma meklētāju uzņemšanas centros sākās kautiņi un nekārtības. Policija nevar tikt galā ar saviem ikdienas pienākumiem, ja viņiem jāreaģē uz kautiņiem patvēruma meklētāju uzņemšanas centros. Somu attieksme vairs nav tik naiva kā iepriekš. Bažas rada tas, ka Somija uzņems 30 tūkstošus bēgļu, taču gaidāmas problēmas ar viņu integrāciju. Ja viņi nonāks uz ielas, viņiem vajadzēs naudu, un rezultātā var pieaugt noziedzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Ir jāboikotē un jāizolē no sabiedrības katrs welcomists vai organizācija, kas veicina migrantu uzņemšanu Latvijā. Jāpatrauc ar tiem komunicēt, jāliedz uzturēties klubos, kafejnīcās, jāaizliedz saviem bērniem sarunāties ar welkomistu bērniem. Tikai šādi izolējot valsts nodevējus mēs varam pasargāt Latviju no šis melnās slimības.

 2. Visām Eiropas tautām ir jāpretojas Humānisma apsēstībai, kas draud iznīcināt eiropiešu kultūras un civilizāciju.

 3. Kādēl ES. ASV. Krievija necīnās par to lai izbeigtu karu Sīrijā. Vai tad būdamas ES sastāvā valstis vairs nav neatkarīgas? Kurš gūst labumu no karošanas?

 4. Un kāpēc ES tiem parazītiem arābu valstīs neizplata informāciju, ka šeit nevienam naudu gluži par velti nedala? Lai taču reiz izbeidz vilkties uz šejieni!

 5. “Daudzi ir iedomājušies, ka, ierodoties Eiropā, viņiem pienākas māja”! Nē, nu patiešām! Cik jābūt stulbam, lai iedomāties, ka Eiropā visiem dala mājas? Un ES spiež vēl ņemt šādus analfabētiskus parazītus! Lai tie nolādētie velkamisti guldina viņus savās guļamistabās un ēdina ar sazin kādiem cepešiem!..!

 6. Kāda nez ir Latvijas populārākā fennomānu pāra attieksme pret šo politiķi?

 7. 1) haha – no Lapzemes uz Helsinkiem ar taksi!:) Labais!:)
  2) par Jaungada nakts sex uzbrukumime – šī parkse arābiem ir uzziedējusi Eģiptē, kad amerikāni tur ir rīkojuši feminisma mītiņus. Iedomajieties – nogāzt valdību, un tad vilkt vēl feminismu musulmaņu vidē. Tas ir vēl trakak kā mums homoseksuālismu. Un protams, ja Rietumu pasaule viņus neuzklausa un karo tur iekarošanas karu, viņi karo pretī ar sev pieejamajām metodēm. Un tā tas arī būs.
  Esmu pamanijusi, ka jebku ES. un globalizatoriem ir taktuika norakstīt uz Krieviju.
  Uz Krieviju megināja pat norakstit Dombrovska kukuļņemsanas pīli saistībā ar Katalonijas neatkarību. Skaidrs, ka motīvs iebiedet par šo tēmu ir E.S., kas nekādi negrib pieļaut Katalonijas neatkarību. Krievija to atbalsta.
  Tā ir vienkārši E.S. prakse.

 8. Problēmas viņi rada visur,kur ierodas !!! Vai tiešām mūsu 100 ( ja var saukt par gudrām ) galvām tas vēl nav skaidrs ??? Kāpēc viņus neiepazīstina ar noteikumiem mūsu valstī jau no pirmās dienas ???

 9. Ja Somija netiek galā, tad Latvija to nevarēs vēl jo vairāk. Ar šaubām jāraugās uz Latvijas 100 gades pasākumiem, kad būs savesti jau simtiem vai pat vairāk migrantu. Kas nodrošinās drošību?

 10. Brīvību Breivikam! Atbildēt

  Tāpat arī : Ādolf, tev jānāk atpakaļ!

Draugiem Facebook Twitter Google+