×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Somijā nopludināta konfidenciāla sarakste par ES sankcijām pret Krieviju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijas valdības – Valsts padomes – kancelejā tiek izmeklēta iespējama informācijas noplūde, kas skar Somijas premjerministra Aleksandra Stuba (attēlā), viņa asistenta, Valsts padomes kancelejas sekretāra un dažu citu augsta ranga amatpersonu konfidenciālu elektronisko saraksti par Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju, ziņo Somijas valsts raidorganizācija “Yle”.

Pārkāpumos aizdomās tiek turēta Somijas puse, paziņoja Valsts padomes drošības jautājumu priekšnieks Marko Lavikala. Iespējamā noplūde tika pamanīta piektdien, paziņoja Valsts padomes preses dienesta priekšnieks Marku Mantila. “Tad tapa zināms, ka elektroniskās vēstules piedāvātas dažiem medijiem. Ir zināms, ka par piedāvājumu ieinteresējies vismaz viens somu uzņēmums,” norādīja Mantila.

Valsts padomes kanceleja paziņoja, ka konfidenciāli darba ziņojumi nonākuši svešās rokās. Mantila apstiprināja, ka runa ir par saraksti, kas skar ES sankcijas pret Krieviju. Preses dienesta priekšnieks apliecināja, ka nezina, par cik slepenu informāciju ir runa, jo viņš par sarakstes detaļām nav informēts, bet zina vienīgi tās tēmu.

Somijas ārlietu ministrs Erki Tuomioja iepriekš apliecināja, ka Somija ir gatava atbalstīt jaunas sankcijas pret Krieviju, ja tas būs nepieciešams.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+