×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Somijā notiek karstas diskusijas par dalību NATO

AFP/LETAAFP/LETA

Somijā pēc vēlēšanām sākušās karstas diskusijas par valsts iespējamo dalību NATO, ziņo Somijas sabiedriskā raidorganizācija “Yle”.

Pirms četriem gadiem, kad nāca pie varas pašreizējā valdība, Somijas dalība NATO tika pilnībā izslēgta. Tomēr tagad, kad pēc vēlēšanām gaidāma jauna valdība, jautājums, kas savulaik bija “tabu”, tiek satraukti apspriests.

“Jā, protams, jābūt diskusijai par dalību NATO,” sacīja galvenais premjerministra amata kandidāts, Centra partijas līderis Juha Sipila.

Viņš pats ir pret dalību NATO tāpat kā lielākā daļa somu, kuri uzskata pašreizējo ciešo sadarbību ar NATO par pietiekamu. Tomēr politiķis uzsver, ka “ar šo lietu visu laiku jābūt ļoti uzmanīgiem, un mēs nevaram aizvērt durvis”.

Kā ziņots, svētdien notikušajās Somijas parlamenta vēlēšanās uzvarēja opozīcijas Centra partija, sakaujot līdzšinējā premjerministra Aleksandra Stuba vadīto kreiso un labējo partiju koalīciju, liecina galīgie rezultāti.

No parlamenta 200 mandātiem Centra partija saņems 49, bet labējā spārna eiroskeptiķu Somu partija, kuru vada harismātiskais Timo Soini, ierindojusies otrajā vietā un saņems 38 mandātus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+