×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Somijā par otru lielāko reliģisko grupu kļuvuši musulmaņi (1)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs foto.

Somijā imigrantu pieplūduma rezultātā musulmaņu skaits īsā laikā pārsniedzis pareizticīgo skaitu, tai kļūstot par otro lielāko reliģisko grupu valstī.

Šobrīd Somijā dzīvo aptuveni 70 000 musulmaņu un to skaits turpina pieaugt, valstī ierodoties patvēruma meklētājiem.

Pareizticīgie noslīdējuši uz trešo vietu, un to skaits ir 61 000. Viņiem seko Jehovas liecinieki (18 000), Brīvā baznīca (15 000) un katoļu baznīca (13 000).

Lielākā grupa ir luterāņi – aptuveni trīs ceturtdaļas jeb četri miljoni no valsts 5,5 miljoniem iedzīvotāju pieder evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

Kā stāsta bēgļu uzņemšanas centru darbinieki, lielākā daļa patvēruma pieprasītāju ir laicīgi musulmaņi.

Atbilstoši Iekšlietu ministrijas aplēsēm, Somija šogad saņems 30 000 līdz 35 000 patvēruma pieprasījumus – teju desmit reizes vairāk nekā pērn.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem, šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 798 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās Eiropas Savienības (ES) valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu nesaprotu – tiešām visi 5,5 miljoni iedzīvotāju ir ticīgie? tāpat kā visi Latvijā, un visi visās citās valstīs?

Draugiem Facebook Twitter Google+