×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Somijā pieaudzis pieprasījums pēc ziemeļbriežu gaļas

Foto: LETAFoto: LETA

Ziemeļbriedis Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Somijā ir pieaudzis pieprasījums pēc ziemeļbriežu gaļas, un nepietiekama piedāvājuma dēļ šoruden tika noraidīts šīs gaļas pasūtījums no Vācijas, ziņo Somijas raidsabiedrība YLE.

Vācijas kompānijas bija pasūtījušas 100 tūkstošu ziemeļbriežu gaļu no Somijas, bet šo pasūtījumu nācās noraidīt, jo valstī nebija pietiekami daudz šo dzīvnieku nokaušanai.

Pēdējā laikā Somijā ir saņemti ziemeļbriežu gaļas pasūtījumi arī no Francijas un Spānijas, tomēr visa produkcija līdz šim ir nonākusi tikai Somijas tirgū vietējā pieprasījuma apmierināšanai.

Ziemeļbriežu gaļas ieguves apjoms Somijā gadiem ilgi ir krities.Tiek lēsts, ka briežkopji šogad nokaušanai pārdos mazāk nekā 80 tūkstošus šo dzīvnieku.

Somijas pašmāju tirgus patērē visu šīs valsts ziemeļbriežu gaļas produkciju un patērētu vēl vairāk, ja tas būtu iespējams. Tas nozīmē, ka ir gaidāms šīs gaļas cenas pieaugums, bet vēl nav skaidrs, cik lielu pieaugumu patērētāji spētu pieciest.

Lai palīdzētu apmierināt pieprasījumu, lielākais ziemeļbriežu gaļas pārstrādes uzņēmums – Zviedrijas un Somijas kompānija “Polarica” – importē no Krievijas 10 līdz 15 tūkstošus kautķermeņu. Kompānija lēš, ka Sibīrijas mežos dzīvo apmēram miljons ziemeļbriežu un to imports no Krievijas potenciāli var pārsniegt Somijā un Zviedrijā mītošo ziemeļbriežu skaitu kopā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+