Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
2. decembris, 2013
Drukāt

Somijā pieaudzis pieprasījums pēc ziemeļbriežu gaļas

Foto: LETAFoto: LETA

Ziemeļbriedis Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Somijā ir pieaudzis pieprasījums pēc ziemeļbriežu gaļas, un nepietiekama piedāvājuma dēļ šoruden tika noraidīts šīs gaļas pasūtījums no Vācijas, ziņo Somijas raidsabiedrība YLE.

Vācijas kompānijas bija pasūtījušas 100 tūkstošu ziemeļbriežu gaļu no Somijas, bet šo pasūtījumu nācās noraidīt, jo valstī nebija pietiekami daudz šo dzīvnieku nokaušanai.

Pēdējā laikā Somijā ir saņemti ziemeļbriežu gaļas pasūtījumi arī no Francijas un Spānijas, tomēr visa produkcija līdz šim ir nonākusi tikai Somijas tirgū vietējā pieprasījuma apmierināšanai.

Ziemeļbriežu gaļas ieguves apjoms Somijā gadiem ilgi ir krities.Tiek lēsts, ka briežkopji šogad nokaušanai pārdos mazāk nekā 80 tūkstošus šo dzīvnieku.

Somijas pašmāju tirgus patērē visu šīs valsts ziemeļbriežu gaļas produkciju un patērētu vēl vairāk, ja tas būtu iespējams. Tas nozīmē, ka ir gaidāms šīs gaļas cenas pieaugums, bet vēl nav skaidrs, cik lielu pieaugumu patērētāji spētu pieciest.

Lai palīdzētu apmierināt pieprasījumu, lielākais ziemeļbriežu gaļas pārstrādes uzņēmums – Zviedrijas un Somijas kompānija “Polarica” – importē no Krievijas 10 līdz 15 tūkstošus kautķermeņu. Kompānija lēš, ka Sibīrijas mežos dzīvo apmēram miljons ziemeļbriežu un to imports no Krievijas potenciāli var pārsniegt Somijā un Zviedrijā mītošo ziemeļbriežu skaitu kopā.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+