Eiropa

Somija slēgs 15 vēstniecības 16

Somijas valdības īstenoto taupības pasākumu dēļ Ārlietu ministrijai ir jāslēdz aptuveni 15 diplomātiskās pārstāvniecības ārvalstīs.


 

Parlamenta ārlietu komisija lūdza valdību palielināt finansējumu valsts pārstāvniecību tīklam, bet saņēma noraidījumu un ieteikumu Ārlietu ministrijai optimizēt izdevumus, samazinot vēstniecību un pārējo diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs skaitu. Iepriekš kā arguments finansējuma palielināšanai diplomātiskajām misijām bija Somijas mērķis iegūt vietu Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomē, kas valstij neizdevās.

Somijas Ārlietu ministrijas aplēses liecina, ka valdības programmas izpildei nepieciešams slēgt 15 diplomātiskās pārstāvniecības. Līdz šim ir slēgta apmēram puse no nepieciešamā skaita, tostarp vēstniecība Filipīnu galvaspilsētā Manilā, konsulāts Ķīnas pilsētā Guandžou, kā arī Austrālijas pilsētā Sidnejā. Nākamgad paredzēts slēgt Somijas ģenerālkonsulātu Vācijas pilsētā Hamburgā.

Citu diplomātisko pārstāvniecību slēgšana tiks apsvērta pēc tam, kad valdība būs izstrādājusi budžeta ietvarus līdz 2015. gadam. 2013. gada Somijas budžetā diplomātiskajām pārstāvniecībām ārvalstīs atvēlēti 6,2 miljoni eiro (4,4 miljoni latu), kas ir par 7% mazāk nekā šogad.

Somijas Ārlietu ministrija apsver iespējas izvietot valsts diplomātus citu Skandināvijas valstu diplomātiskajās pārstāvniecībās vai ANO Ārlietu dienesta misijās.

 

LA.lv