×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. novembris, 2015
Drukāt

Somijā sniegputeņa dēļ pārtraukta elektroapgāde

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Somijā nemitīga sniegputeņa dēļ, kas sākās piektdien, desmitiem tūkstošu mājsaimniecību ir palikušas bez elektrības, svētdien paziņoja Somijas elektrotīklu kompānija “Elenia”.

Sevišķi smags stāvoklis šajā ziņā izveidojis Somijas centrālās daļas reģionos Hemē un Pirkanmā, ziņoja raidsabiedrība “Yle”.

Sestdien bija reģistrētas apmēram 20 tūkstoši mājsaimniecību, kurām stihijas dēļ ir pārtraukta elektroapgāde, bet svētdien šādu mājsaimniecību skaits pieaudzis līdz 55 tūkstošiem.

Dažos ciematos elektroapgāde bija pilnībā pārtraukta, bet tur situāciju daļēji glābj elektrības ģeneratori, kas tiek izmantoti pirmām kārtām slimnīcās un veco ļaužu mītnēs, kur cilvēki bija palikuši ne vien bez gaismas, bet arī bez siltuma. Vietām ir pārtraukti arī mobilie telefona sakari.

Galvenais elektroapgādes pārtraukumu cēlonis bija stihijas nogāzti koki. Dažviet ir pārtraukta arī auto un dzelzceļa satiksme.

“Mēs pa šodienu nevaram visu salabot. Līdz vakaram kļūs skаidrs, cik daudz laika būs vajadzīgs remonta darbiem nākamās nedēļas sākumā,” pastāstīja elektrotīklu kompānijas pārstāve Heini Kūsela-Opasa.

Elektroapgādes atjaunošanas darbos ir iesaistīti arī helikopteri, kas nogādā tehniku uz bojājumu vietām.

Ir cerība arī uz meteorologu solītu siltāka laika iestāšanos, bet tas var notikt tikai nākamās nedēļas sākumā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+