×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Somijai iesaka stāties NATO

Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Riho Terrass paudis viedokli, ka Somija ir gatava dalībai NATO un tās pievienošanās aliansei vairos drošību visā reģionā.

“Somijai ir tādas pašas vērtības kā pārējām NATO dalībvalstīm. Tehniski Somijas Aizsardzības spēki jau ir pilnīgi gatavi dalībai NATO. Manuprāt, Somijas dalība NATO vairos Somijas un visa reģiona drošību,” Somijas ziņu aģentūra YLE citēja Terrasa teikto Somijas televīzijas 2 .kanālam. “Esmu pārliecināts, ka vairums somu vēlas sadarboties ar NATO vairāk nekā jebkurš cits sens un cienījams NATO partneris,” teicis Igaunijas bruņoto spēku komandieris.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka vairums Somijas iedzīvotāju ir negatīvi noskaņoti pret valsts dalību Ziemeļatlantijas aliansē. Tāda pati pozīcija bija arī bijušajai Somijas prezidentei Tarjai Halonenai, kuru 1. martā amatā nomainīja Sauli Nīniste, kas aktīvi atbalsta attiecību uzlabošanu ar ASV. Atšķirībā no Halonenas, kuru divu pilnvaru termiņu laikā ne reizi neielūdza uz Balto namu, ASV viceprezidents Džo Baidens ir ielūdzis Nīnisti uz ASV prezidenta rezidenci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+