×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Somijas ārlietu ministrs būs eiroskeptiķis Soini (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās Centra partijas līderis Juha Sipile, kurš veido jauno Somijas valdību, paziņoja, ka pašreizējais premjers un Nacionālās koalīcijas partijas līderis Aleksandrs Stubs kļūs par finanšu ministru, bet eiroskeptiskās un populistiskā partijas “Īstenie somi”, kas pirmo reizi iesaistīta valdībā, līderis Timo Soini kļūs par ārlietu ministrs.

Par to vēstīja Somijas sabiedriskā raidorganizācija “Yle”. Sipile paziņoja, ka jaunā valdība, ko veido trīs partijas – Centra partija, “Īstenie somi” un Nacionālās koalīcijas partija, būtiski samazinās izdevumus, līdz 2021. gadam ietaupot sešus miljardus eiro. Par izdevumu samazinājuma programmas īstenošanu atbildīgs būs jaunais finanšu ministrs, uz kura amatu izvirzīts Stubs.

Savukārt Soini, kura vadītā partija aprīlī notikušajās vēlēšanās ierindojās otrajā vietā, negaidīti izvirzīts ārlietu ministra amatam. Iepriekš tika prognozēts, ka “Īstenie somi” saņems finanšu ministra portfeli, kuru ierasti saņem otra lielākā partija valdībā. Soini uzsvēra, ka Somijas “politiska izvēle” ir būt daļai no Eiropas Savienības, tomēr atzina, ka organizācijā ir jāveic reformas. Viņš norādīja, ka Somija arī turpmāk būs kritisks draugs ES. “Īsteno somu” līderis stāstīja, ka valdība sagatavos ziņojumu, kurā tiks izvērtēti ieguvumi no Somijas dalības NATO. Tā ir skaidra politikas maiņa atšķirībā no iepriekšējās valdības, kas 2011. gadā vienojās nevirzīt procesu par iespējamo Somijas iestāju militārajā aliansē.

Savukārt Stubs uzstāja, ka valdības desmit miljardu eiro ietaupījumu programma “garantēs Somijas valsts finanšu uzticamību”. Viņš žurnālistiem sacīja, ka “daži pasākumi ir sāpīgi, bet tie ir nepieciešami”. Stubs norādīja, ka tiešā izdevumu samazinājumā līdz 2019.gadam plānots ietaupīt četrus miljardus eiro. Viņš prognozēja, ka līdz 2021.gadam valsts finanses pastiprināsies par sešiem miljardiem eiro. Finanšu ministra amata kandidāts arī paziņoja par 1,6 miljardu eiro investīcijām ekonomikas izaugsmes un infrastruktūras attīstībā, kas, kā viņš teica, tiks finansēta, “izmantojot valsts aktīvus”.

Juha Sipile pārējo ministru amata kandidātus plāno paziņot līdz šīs nedēļas beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. šķiet, ka tā “eiroskeptiskā un populistiskā” partija “Īstenie somi”, kuru par populistisku dēvē mūsu politiskie avantūristi – izbijušie “komunisti” un patreizējie “kosmopolīti”, ir līdzīga mūsu NA.
    Un mēs zinām, ka mūsu Nacionālā Apvienība NAV PRET ES principiālo būtību, bet gan ir PAR EIROPAS NACIONĀLI NEATKARĪGU VALSTU SAVIENĪBU iespēju robežās.

Draugiem Facebook Twitter Google+