foto – LETA

Somijas basketbols? Mēs joprojām esam labāki 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot gatavoties Eiropas čempionātam, šodien izbraukumā aizvadīja pirmspēdējo pārbaudes spēli, kurā Helsinkos ar 90:84 (13:18, 24:23, 31:19, 22:24) pārspēja Somijas valstsvienību. Pārbaudes ciklu basketbolisti noslēgs ar atkārtotu tikšanos ar somu basketbolistiem ceturtdien. Šī spēle, visticamāk, risināsies aiz slēgtām durvīm.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Rezultātu trešdienas mačā ar četriem gūtiem punktiem atklāja Somijas izlase, bet pēc piecām spēlētām minūtēm somi bija vadībā ar astoņu punktu pārsvaru (12:4). Līdz pirmās ceturtdaļas beigām Somijas valstsvienība saglabāja piecu punktu handikapu (18:13). Otro ceturtdaļu agresīvāk uzsāka Latvijas izlase, trīsarpus minūtēs samazinot rezultāta starpību līdz minimumam (18:19), – tas tika panākts pēc pirmā precīzā trīspunktu metiena, kas sekoja septiņiem neveiksmīgiem mēģinājumiem. Līdz otrā ceturkšņa beigām gan somi atkal bija veiksmīgāki punktu gūšanā, bet Riharda Kuksika realizēts trīspunktu metiens pēdējā sekundē Latvijas izlasei ļāva puslaiku noslēgt ar četru punktu deficītu (37:41).

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk uzsāka Latvijas izlase un pēc Kaspara Bērziņa realizēta divpunktu metiena un tam sekojoša soda metiena rezultāts uz tablo vēstīja neizšķirtu (47:47). Savukārt pēc spēlētām trīsarpus minūtēm latvieši jau bija izvirzījušies piecu punktu vadībā (52:47). Līdz ceturtdaļas beigām ritēja līdzīga cīņa, bet precīzs Rolanda Freimaņa trīspunktu metiens trīs sekundes pirms desmitminūtes beigām ļāva to Latvijas valstsvienībai noslēgt ar astoņu punktu pārsvaru (68:60). Izšķirošās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs Latvija pārsvaru palielināja līdz 12 punktiem (74:62), bet trīsarpus minūtes vēlāk tas bija desmit punkti (79:69). Lai arī latvieši šo pārsvaru turpmākajās minūtēs pamanījās izsēt un 11 sekundes līdz mača beigu signālam bija vadībā vien ar diviem punktiem (86:84), uzvara tika nosargāta.

Noslēdzošajās pārbaudes spēlēs piedalās visi 13 atlikušie kandidāti. Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis kandidātu sarakstu līdz 13 spēlētājiem saīsināja jau dodoties uz pārbaudes spēlēm Horvātijā augusta vidū, bet šādu kandidātu skaitu speciālists sola saglabāt līdz pat svētdienai, kad risināsies pēdējais treniņš.

Eiropas čempionāts šogad no 4. līdz 22.septembrim norisināsies Slovēnijā. Grupas turnīrā Slovēnijas pilsētā Jeseņicē Latvijas pretinieki būs Bosnijas un Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolisti. Trīs komandas kvalificēsies nākamajam posmam.