×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2017
Drukāt

Straujais dzimstības kritums Somijā pārsteidz pētniekus (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Dzimstība Somijā pēdējos mēnešos samazinājusies tik strauji, ka pārsteigtie pētnieki sākuši apšaubīt datu precizitāti.

Somijas Nacionālā Veselības un labklājības institūta pētnieks Mika Gislers sabiedriskajai raidorganizācijai YLE atklāja, ka šī gada sākumā dzimstība samazinājusies tik strauji, ka pētnieki Somijas Statistikas pārvaldē vēlējušies salīdzināt savus datus ar Nacionālā Veselības un labklājības institūta datiem.

Statistikas pārvaldes dati liecina, ka dzimstība no janvāra līdz maijam salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem pieciem mēnešiem samazinājusies par 7%.

“Pēdējos sešos gados mūsu dzimstības rādītāji ir samazinājušies zem vidējā Eiropā. Mums ir ievērojami zemāks dzimstības rādītājs kā Zviedrijā un Norvēģijā,” norādīja Somijas Ģimeņu federācijas profesore Anna Rotkirha.

Statistikas pārvalde aprīlī ziņoja, ka 2016.gadā Somijā piedzimuši 52 814 bērni. Pārvalde prognozē, ka gadījumā, ja dzimstība šādos tempos turpinās samazināties arī gada otrajā pusē, jaundzimušo skaits šogad var noslīdēt zem 50 000 atzīmes, kā tas nav noticis kopš bada laikiem no 1866.gada līdz 1868.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. nu vienīga cerība viņiem ir uz melnajiem brāļiem no Āfrikas Arābijas

  2. elementāri, Vatson! Atbildēt

    somi domā ar galvu, nevis pakaļu. Kam tad būs vajadzīgi tie čaklie somu bērni, lai labāk pakalpotu tiem vazaņķiem , kuri tagad bariem plūst uz Eiropu??

  3. Toties pedarastu lesbu un pedofilu statistika ir cēlusies, legalizē viendzimuma laulības un brīnās kā dzimstība krī ideoti

Draugiem Facebook Twitter Google+