Pasaulē

Somijas policija saraksti par Putina drošību kļūdas dēļ nosūta skolotājai 3

REUTERS/LETA

Somijas policija sākusi izmeklēšanu par to, ka skolotāja valsts rietumu pilsētā Oulu kļūdas dēļ saņēmusi policistu elektroniskā pasta saraksti par jautājumiem, kas saistīti ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina drošību viņa vizītes laikā Somijā pagājušajā mēnesī.

Vēstulēs, kuras saņēmusi somu literatūras skolotāja Minna Timonena, bija informācija par vizītes grafiku un drošības pasākumiem, kā arī policistu neformālā sarakste, apspriežot to, kā ģērbušies kolēģi, kā arī citas ar Putina vizīti nesaistītas lietas.

Šī sarakste nonākusi Timonenas elektroniskajā pastkastītē 27.jūlijā – dienā, kad sākās Putina vizīte.

Vēstules bijis paredzēts sūtīt policijas darbiniecei Minnai Immonenai uz viņas adresi elektroniskā pasta serverī “Hotmail”, taču kļūdas dēļ tās nosūtītas uz Timonenas “Hotmail” adresi.

Timonena sākumā bijusi pārsteigta par šīm vēstulēm un domājusi, ka tas ir spams, taču nākamajā dienā nosūtījusi e-pasta vēstuli policistiem, lūdzot paskaidrojumus. Tā kā viņa atbildi nav saņēmusi, skolotāja sazinājusies ar tabloīdu

“Iltalehti” un pastāstījusi par notikušo, un no laikraksta publikācijas par to uzzinājusi visa Somija.

Policija ir sākusi izmeklēšanu, taču reģionālās policijas vadītājs Taisto Huoko paziņojis, ka vēstulēs, kuras saņēmusi Timonena, neesot bijusi tāda informācija, kuras izpaušana varētu radīt draudus Putina vai Somijas prezidenta Sauli Nīnistes drošībai. Huoko norādījis, ka nekas krimināli sodāms neesot noticis, un ka kļūdīties ir cilvēcīgi, arī policistiem.

“Mums ir ļoti labas vadlīnijas par savstarpējo saziņu, ir veikta personāla augsta līmeņa apmācība, kā arī tiek izmantota sarežģīta šifrēšana,” piebildis Huoko.

LA.lv