×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Somijas policisti uzskata, ka bēgļi apdraud valsts drošību (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

79% Somijas policistu uzskata, ka situācija ar patvēruma meklētājiem rada draudus šīs valsts drošībai, vēsta ziņu aģentūra “Sjiņhua”, atsaucoties uz Somijas laikrakstā “Turun Sanomat” publicētiem aptaujas datiem.

Somijas reģionālo laikrakstu apvienības “Lannen Media” veiktā aptaujā gandrīz ceturtdaļa respondentu uzskatīja, ka šie draudi ir ļoti lieli.

Policisti visvairāk bija nobažījušies par to, ka daudzu patvēruma meklētāju identitāti vai pagātni nav iespējams noskaidrot. Policijai ir aizdomas, ka daļa migrantu var būt saistīti ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts”, tāpēc daudzus policistus uztrauc teroraktu iespējamība Somijā.

Dažas migrantu kultūras īpatnības, piemēram, mazāks respekts pret sievietēm viņu izcelsmes zemēs, tiek uzskatītas par tādām, kas palielina seksuālas uzmākšanās risku.

Savukārt patvēruma meklētāju ilgstoša bezdarbība un neapmierinātība ir faktori, kas var novest līdz organizētiem noziegumiem.

Apmēram puse respondentu bija neapmierināti ar valdības imigrācijas politiku.

Liela daļa aptaujāto policistu sacīja, ka pret imigrāciju noskaņotu grupējumu organizētās ielu patruļas palielinās nedrošību.

Aptauju veica “Lannen Media” sadarbībā ar Policijas savienību februārī, iztaujājot pavisam 2489 policistus, kas ir trešā daļa no visiem Somijas policistiem.

Somija tāpat kā daudzas citas Eiropas valstis ir piedzīvojusi bezprecedenta migrācijas krīzi. Saskaņā ar Somijas Imigrācijas dienesta datiem 2015.gadā valstī ieradās vairāk nekā 32,5 tūkstoši patvēruma meklētāju.

Pērn decembrī Somijā tika aizturēti divi irākieši aizdomās par Irākā izdarīām ar terorismu saistītām slepkavībām. Aizturētie ir dvīņubrāļi, kas kopš septembra bija uzturējušies patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā.

Somijas iekšlietu ministrs Peteri Orpo ir apgalvojis, ka apmēram 300 patvēruma meklētāju šajā valstī ir zināmi kā saistīti ar teroristiskām darbībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tavu brīnumu, beidzot arī veseliem 70% Somijas policistu pieleca elementāras lietas.

  2. Jāiesaka Suomi valdībai triekt tos uz ziemeļiem,kā darīja ar latviešiem 40-tajos PSRS NKVD.

  3. Latvija var visu, mums problēmu nemēdz būt. Ja nu gadās – Tvaiku iela piedāvā plašu zāļu sortimentu. Palīdzēs!

  4. Tie mežoņi jau savos uzturēšanās centros sāk griezt vien otram rīkli,cik jau nav sadūruši un nodūruši viens otru it kā ,,vienādie cietēji” bet kad tos nezvērus palaidīs brīvi vazāties pa mūsu un citām Eiropas zemēm,tad jau būs stipri vien par vēlu. Lielākais vēlējums,lai kāds no tiem ,,labsirdīgajiem eiropas likteņa lēmējiem” dabūtu baudīt tieši uz savas ādas to bardaku ko uztaisijuši.

  5. mazais kaunināmais brālītis Atbildēt

    Vai tas nav “naidīgi”? ; – )

  6. Latvijā tāpat.

  7. ka bēgļi apdraud valsts un pilsoņu drošību, Latvijā SAPROT arī mediķi, santehniķi, elektriķi, mājsaimnieces, pavāri, šuvēji, maketētāji, mākslinieki oformētāji, celtnieki, arhitekti, šoferi, žurnaļugas, kinooperātōri, režisōri, rekvizitōri, tulkotāji, sinhrōnie un konsekutīvie tulki, poligrāfisti, ceļu meistari, metāllējēji, maketētāji, mācītāji, policisti, skolotāji, sargi, kurinātāji, virpotāji, frēzētāji, mūrnieki, restaurātōri, hudožnieki, aktieri, suflieri, scenogrāfi, auto remonta meistari, zemnieki, veterinārārsti, noliktavu pārziņi, fondu uzraugi, oficianti, metinātāji – depu†ā†i un vēl daži pas†ulbi welcomis†i tikai nesaprot!

Draugiem Facebook Twitter Google+