×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Somijas premjerministrs: Stīvs Džobss atņēma mums darbu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Somijas premjerministrs Aleksandrs Stubs apgalvojis, ka bijušais uzņēmuma “Apple” vadītājs Stīvs Džobss ir sagrāvis Somijas darba tirgu, pārdodot inovatīvus produktus, kas pārsteiguši Somijas uzņēmumus nesagatavotus.

“Mēs stāvējām uz diviem balstiem. Viens bija IT industrija, otrs – papīra ražošana,” Stubs teica Zviedrijas finanšu laikrakstam “Dagens Industri”.

Zviedrijas komercbankas “Nordea” prezidents Bjērns “Nalle” Vālrūss precīzi raksturojis situāciju, sakot, ka “iPhone” izkonkurēja “Nokia”, bet “iPod” izkonkurēja mežsaimniecību,” viņš minēja, uzsverot papīra pieprasījuma mazināšanos.

Somija jau divus gadus piedzīvo ekonomisko recesiju, bet 2014.gadā tai gaidāma tikai maza izaugsme.

“Jā, Stīvs Džobs atņēma mums darbu, bet šis ir pārmaiņu sākums,” apgalvo Stubs.

“Mūsu mežsaimniecība lēnām, bet pārliecinoši pāriet no papīra ražošanas uz bioenerģiju. Mūsu IT industrija pievēršas spēļu izstrādei, ne tikai “Nokia” mobilo telefonu aparatūras ražošanai.”

Galvenais Somijas ekonomisko grūtību simbols bija uzņēmuma “Nokia” pārdošana ASV programmatūras uzņēmumam “Microsoft” aprīlī.

Stubs arī brīdināja, ka viņš nevar solīt strauju izaugsmi valsts ekonomikā.

“Mēs neradīsim ilūziju, ka valsts var radīt ekonomisko augšupeju,” teica Stubs.

“Mēs varam darīt trīs lietas, lai veicinātu augšanu: strukturālās reformas valsts līmenī, Eiropas Savienības iekšējā tirgus liberalizēšanu un starptautiskās tirdzniecības veicināšanu. Bet es kā premjers nevaru radīt augšupeju valstī.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+