×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Somijas prezidents: Eiro nozīmē stabilitāti


Foto - LETAFoto - LETA

“Mēs meklējām lielāku stabilitāti arī mūsu naudas politikai un to arī ieguvām – samazinātus aizdevuma procentus un stabilu valūtu,” atbildot uz jautājumu par ieguvumiem no Somijas pievienošanās eirozonai, sacīja Somijas prezidents Sauli Nīniste, kurš šajās dienās viesojas Latvijā. 


 

Atgādināšu, ka viņš iepriekš ieņēmis Somijas finanšu ministra amatu un vadījis valsts iestāšanos eirozonā. Viņš atsaucās uz 90. gados Somijā notikušo recesiju un ekonomisko stagnāciju. “Mūsu pieredze ir saistīta ar devalvācijas sēriju. Somijas marka tolaik bija kā spēļu podziņa, un notikušais nesa līdzi lielas cilvēku personiskās ciešanas,” atgādina Somijas prezidents. Viņš atzīmēja, ka atšķirībā no Somijas Latvija nav piedzīvojusi devalvāciju, taču valsts mērķi ir līdzīgi – stabilitāte naudas lietās. Krīzi Dienvideiropā viņš nesaista ar eiro. “Mēs redzam parādus ASV un Lielbritānijā, un tas jau iziet ārpus eirozonas. Tāpēc es to labprātāk sauktu par Rietumu finanšu krīzi,” skaidroja prezidents.

Uz jautājumu par to, kas atšķir Latviju no citām Baltijas valstīm, S. Nīniste atbildēja, ka šādas atšķirības nemaz nebūtu jāmeklē. Arī par ziemeļvalstīm bieži tiekot runāts kā par vienotu jēdzienu.

“Esam ļoti apmierināti, ja mūs uztver kā zīmolu. Tāpēc, manuprāt, nav jāmeklē atšķirības starp Baltijas valstīm. Protams, ka katrā no tām ir savas atšķirības, attīstība notiek, ievērojot individuālos uzskatus, tomēr Baltijas valstis veido kopīgu sabiedrību,” uzskata S. Nīniste.

Sarunā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu S. Nīniste vakar pārrunāja enerģētikas jautājumus un apsprieda intereses Centrālāzijas reģionā. Vizītes laikā Somijas prezidents nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un apmeklēja Okupācijas muzeju, kā arī devās uz Inčukalna gāzes krātuvēm. Šodien S. Nīniste dosies uz Jelgavu, kur tiks atklāta biomasas koģenerācijas stacija.

 

{gallery id=”2139″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+