Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
21. maijs, 2015
Drukāt

Somijas prezidents: ģeopolitika nosaka ekonomiku

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ģeopolitika nosaka ekonomiku, nevis otrādi, teikts Somijas prezidenta Sauli Nīnistes runā, par kuru ziņoja Somijas raidsabiedrība “Yle”.

Prezidents uzstājās ar šo runu Somijas Rūpniecības uzņēmumu konfederācijas pavasara seminārā. Viņš atzina, ka ekonomisko plānošanu tieši ietekmē ģeopolitika un situācija Eiropā ir radikāli mainījusies. Prezidents sacīja, ka pirms apmēram 20 gadiem tika uzskatīts, ka globalizācija tuvinās valstis un stiprinās mieru. Tomēr ir noticis pretējais – tagad ģeopolitika kontrolē ekonomiku, nevis otrādi, uzsvēra Nīniste.

Nīniste arī sacīja, ka Somijas labākā konkurētspējīgā priekšrocība ir harmoniska sabiedrība, savukārt Eiropas dienvidos ar milzīgu jaunatnes bezdarba līmeni sociālā saliedētība ir zudusi un rada satraucošu jautājumu par to, kas notiks, kad tie, kas izauguši trūkumā, nāks pie varas. Viņš arī aicināja uzņēmējdarbības līderus izrādīt savaldību savu algu un prēmiju līmeņa noteikšanā apstākļos, kad Somijas sabiedrību skar taupības pasākumi.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+