×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Somijas prezidents neizslēdz iespēju pievienoties NATO

Foto - AFPFoto - AFP

Somijas prezidents Sauli Nīniste.

Intervijā somu raidsabiedrībai “YLE” Somijas prezidents Sauli Nīniste izteicies, ka valstij varētu būt lietderīgi pievienoties NATO, jo īpaši ņemot vērā mūsdienu draudus, kas īpaši aktuāli ir kibertelpā.

Līdzīgus spriedumus Nīniste pauda Somijā notikušajā divu dienu konferencē, kas bija veltīta starptautiskās drošības politikas jautājumiem un kas notika Somijas prezidenta vasaras rezidencē Nāntali pilsētā. Konferencē piedalījās aptuveni simts ekspertu, politiķu un biznesa līderu. Kā skaidroja Nīniste, konferences mērķis bija radīt atklātāku diskusiju par drošības jautājumiem, un, viņaprāt, to izdevies panākt.

Viens no konferences tematiem bija arī iespējamā Somijas dalība NATO. “Nedomāju, ka alianses durvis mums ir slēgtas. Mēs jebkurā brīdī varam kļūt par alianses dalībvalsti,” pauda Nīniste. Vienlaikus viņš prātoja, ka šobrīd aizsardzības politikas attīstībā aizvien nozīmīgāka kļūst Eiropas Savienība. “Eiropa un tai kaimiņos esošās valstis īpaši svarīgas kļūs tad, ja tās skars nopietns konflikts vai karš. Mainīgā pasaule sev līdzi nes jaunu draudu veidus, piemēram, kiberdraudus un draudus informācijas drošībai. Tikmēr valstu sadarbība nodrošinās labāk aizsardzību,” paudis Somijas prezidents.

Viņš arī atzīmēja, ka šobrīd “ekonomika kļuvusi par varas instrumentu, tā kļūst aizvien svarīgāka pasaules politikā”. Atsaucoties uz pašreizējo ekonomisko krīzi Eiropā, Nīniste prātoja, ka ES nevajadzētu ļauties pašapmānam, uzskatot, ka “patēriņa līmeņus augstā līmenī noturēs kredītsaistības un lielāki naudas drukāšanas apjomi”. “Ilgtermiņā uz parāda dzīvot nevar,” sacīja Nīniste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+