AFP/LETA

Somijas un Zviedrijas hokejisti iekļūst PČ pusfinālā 0

Mājinieki Somijas un Zviedrijas hokejisti ceturtdien guva uzvaras ceturtdaļfinālu spēlēs un iekļuva pasaules čempionāta (PČ) pusfinālā, informēja organizatori.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Somi PČ pēdējā spēlē Helsinkos ar 4:3 pēdējā trešdaļā nodrošināja uzvaru pār Slovākiju, savukārt Stokholmā Zviedrijas valstsvienība ar 3:2 pēcspēles metienos pieveica Kanādu. Somija un Zviedrija pusfinālā tiksies savstarpējā spēlē.

Helsinkos Somija pirmajā trešdaļā ieguva 3:0 pārsvaru, taču slovāki divus vārtus iemeta otrajā periodā, bet pēdējās trešdaļas sākumā panāca izlīdzinājumu. Uzvaras vārtus Somijai cīņā pret pērn PČ sudrabu izcīnījušajiem slovākiem trešdaļas vidū guva Juhamati Āltonens. Divi vārti Somijas izlasē bija Petri Kontiolas rēķinā.

Stokholmā zviedri otrās trešdaļas sākumā pēc Stīvena Stemkosa iemestajiem vārtiem nonāca zaudētājos, bet Niklass Danielsons līdz pēdējā perioda vidum guva divus vārtus, izvirzot laukuma saimniekus vadībā ar 2:1. No zaudējuma pamatlaikā Kanādu deviņas minūtes pirms trešdaļas beigām izglāba Klods Žirū. Pagarinājumā rezultāts nemainījās, bet pēcspēles metienos zviedriem ar spēcīgu un tālu metienu uzvaru nodrošināja Fredriks Petersons.

Jau ziņots, ka pirmie pusfinālā iekļuva ASV un Šveices hokejisti. Amerikāņi ar 8:3 sagrāva līdzšinējos čempionus krievus, bet Šveices valstsvienība, kas turnīrā nav zaudējusi nevienā spēlē, ar 2:1 bija pārāka par Čehiju.

Pusfināli Stokholmā notiks sestdien, turpretim finālspēles par medaļām risināsies svētdien.