Kalle Rovanpere atzīst, ka braukšana pa ceļiem ar grunts segumu viņu neiepriecina.
Foto – Raimonds Volonts

Soms uzvar gandrīz visos ātrumposmos 0

Autorallijā “Latvija” Jūrmalā, Tukuma apkārtnē un Biķernieku trasē Rīgā pārliecinoši uzvarēja 16 gadus vecais Somijas sportists Kalle Rovanpere, kurš startē ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegto licenci.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

Kopā ar savu tautieti stūrmani Risto Pietileinenu automašīnā “Škoda Fabia R5” viņš pirmais finišēja 11 ātrumposmos un tikai vienā par pussekundi palaida sev priekšā Jāni Vorobjovu un Ivo Pūķi (“Mitsubishi Space Star Mirage”), kuri rallija kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, no Rovanperes ekipāžas atpaliekot par minūti un 34,2 sekundēm. Trešajā vietā Jānis Berķis ar stūrmani Edgaru Čeporju (“Ford Fiesta”).

Rallija trase veda pa ceļiem un šosejām ar dažādu segumu. “Grunts ātrumposmi bija satriecoši un prasīja vairākus izaicinājumus,” pēc finiša sacīja Kalle Rovanpere. “Man gan sirdij tuvāki ir asfalta posmi. Pilsētā gāja daudz sarežģītāk, ātrāko rezultātu sasniegt izdevās tikai par mata tiesu. Spējām izvairīties no lielām kļūdām, tomēr nožēloju, ka neuzvarējām visos 12 ātrumposmos.”

LRČ2 klasē, kurā startēja N4 klases automašīnas, uzvarēja pazīstamais rallijkrosa pilots Reinis Nitišs ar stūrmani Māri Neik­šānu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kopējā ieskaitē ieņemot piekto vietu, vienas ass piedziņas spēkratu klasē LRČ3 – Mārtiņš Sesks ar Andri Mālnieku (“Peugeot 208 R2”). Rallijs bija Latvijas čempionāta ceturtais posms, atlikušie divi augustā notiks Igaunijā un oktobrī Liepājā.